Penzisti si v decembri prilepšia, poslanci im definitívne schválili dodatočný jednorazový príspevok

Dôchodok, invalidný dôchodok, starobný dôchodok, peniaze
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
Tento článok pre vás načítala AI.

Sociálna poisťovňa vyplatí v decembri tohto roka všetkým penzistom dodatočný jednorazový príspevok k trinástemu dôchodku v sume 300 eur.

Nárok majú všetci poberatelia dôchodku

Vyplýva to z novely zákona o trinástom dôchodku, ktorú v zrýchlenom režime schválil parlament. Za novelu zákona hlasovalo 96 poslancov, medzi nimi aj 13 poslanci za klub Slovensko a 6 poslanci za KDH.

Nárok na túto dávku budú mať poberatelia akéhokoľvek druhu dôchodku. Pôjde o poberateľov starobných, predčasných starobných, invalidných, sociálnych a pozostalostných dôchodkov. Ide o približne 1,46 milióna poberateľov dôchodkov. Vyplatenie tejto dávky si vyžiada 440 miliónov eur.

Penzisti si prilepšia od 50 do 300 eur

Maximálna suma trinástej penzie v tomto roku dosahuje 300 eur, dostávajú ju poberatelia dôchodku vo výške 268,88 eura a nižšie.

Poberateľom dôchodku v rozpätí od 268,89 eura do 963,32 eura sa suma trinásteho dôchodku znižuje až do minimálnej sumy 50,01 eura.

Najnižší trinásty dôchodok vo výške 50 eur dostávajú v novembri tohto roka poberatelia, ktorí poberajú dôchodok v sume 963,33 eura a vyššie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom