Poberateľov dávok v hmotnej núdzi na Slovensku ubúda, najviac žiadateľov evidujú v okrese Revúca

Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi na Slovensku v júni tohto roka výrazne klesol. Sociálne dávky v šiestom mesiaci tohto roka dostalo 59,5 tisíca osôb.

Vyplácanie dávok cudzincom

Oproti koncu mája išlo o pokles o 21,9 tisíca ľudí. Dôvodom je výrazné zníženie počtu cudzincov, ktorým štát vypláca dávky v hmotnej núdzi a príspevky k nim. Kým v máji išlo o 22,1 tisíca cudzincov, v júni tento počet klesol na 261. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Na dávky v hmotnej núdzi bolo v júni tohto roka po zohľadnení ostatných členov rodiny celkovo odkázaných 130,7 tisíca osôb, čo je 2,4 percenta z celkového počtu obyvateľov na Slovensku. Oproti máju ide o pokles o 43,5 tisíca ľudí, resp. o 0,8 percentuálneho bodu.

Najviac poberateľov evidujú v Revúcej

Najväčší podiel ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov daného regiónu bol na konci minulého mesiaca v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Gelnica.

Okres Revúca vykázal 5,1 tisíca ľudí odkázaných na sociálne dávky. Išlo o 13,46 percenta z celkového počtu obyvateľov tohto okresu.

V okrese Rimavská Sobota bolo 8,9 tisíca poberateľov sociálnych dávok, čo tvorí 11,11 percenta z počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Gelnica bolo v júni 9,76 percenta ľudí, ktorí žili zo sociálnych dávok, čo zodpovedá 3,1 tisíca sociálne odkázaným osobám.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Ústredie práce sociálnych vecí a rodiny SR