Vlaňajší zisk britskej banky Barclays prekonal očakávania analytikov, dostal sa nad šesť miliárd libier

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Barclays
Foto: ilustračné, SITA/AP

Britská banka Barclays za vlaňajšok vykázala čistý zisk v sume 6,38 miliardy libier. Prekonala tak očakávanie analytikov, že bude v objeme 5,75 miliardy libier. Výsledky banky podporilo to, že sa darilo jej divízii korporátneho a investičného bankovníctva.

Čistý zisk banky patriaci akcionárom vo štvrtom kvartáli dosiahol úroveň 1,12 miliardy libier a tiež prekonal prognózu analytikov, ktorí predpokladali, že bude vo výške 756,5 milióna libier. Informuje o tom portál cnbc.com.

Výrazné zlepšenie oproti roku 2020

Hospodársky výsledok peňažného ústavu Barclays za celý minulý rok bol výrazným zlepšením v porovnaní s výsledkom za rok 2020, v ktorom banka dosiahla čistý zisk 1,53 miliardy libier.

Čistý zisk za október až december 2021 bol tiež výrazným zlepšením v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka, v ktorom bol v sume 220 miliónov libier, pretože banka vtedy čelila celoštátnemu lockdownu v dôsledku pandémie ochorenia COVID-19.

Stratégia priniesla svoje výsledky

Generálny riaditeľ banky C.S. Venkatakrishnan vo vyhlásení zverejnenom v stredu uviedol, že rok 2021 bol rokom, v ktorom stratégia firmy stanovená v roku 2016 priniesla výsledky dokonca aj za situácie, v ktorej ju ovplyvňovala pandémia.

Banka vlani uvoľnila 700 miliónov libier z rezerv, ktoré si vytvorila na problematické úvery.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Barclays