Voľba predsedu Hlasu bude podľa Rašiho na prelome mája a júna, v hre je Saková aj Šutaj Eštok

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Hlas SD
Zľava: Podpredsedovia strany Hlas-SD Denisa Saková a Richard Raši, predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini, podpredsedovia strany Hlas-SD Erik Tomáš a Zuzana Dolinková počas tlačovej besedy v centrále strany Hlas - sociálna demokracia (HLAS-SD). Foto: Archívne, SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.

Voľba predsedu strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) sa musí uskutočniť pred inauguráciou zvoleného prezidenta Petra Pellegriniho (Hlas-SD). Ten je predsedom strany od jej vzniku.

Na prelome mája a júna tohto roku sa uskutoční snem Hlasu-SD, kde si jeho členovia zvolia nového predsedu. Informoval o tom minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Richard Raši (Hlas-SD) v relácii Sobotné dialógy verejnoprávneho média RTVS.

„Žiadne meno zatiaľ nepadlo, nepadlo ani meno ministerky hospodárstva Denisy Sakovej (Hlas-SD). Dohoda je, že to bude niekto z podpredsedov strany alebo generálny manažér strany Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD). Druhá dohoda je, že sa chceme vyhnúť vnútrostraníckym primárkam alebo bojom. Chceli by sme to urobiť tak, že sa vedenie strany a predsedníctvo dohodne na jednom kandidátovi a tento kandidát bude predstavený snemu ako spoločné rozhodnutie,“ povedal Raši.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Denisa SakováMatúš Šutaj EštokRichard Raši
Firmy a inštitúcie Hlas-SD