Voľby by vyhral Hlas-SD, smeráci sú tesne za SaS a v parlamente by bolo aj KDH

Pellegrini, Matovič, Majerský, Fico, Kotleba, Bihariová, Sulík, Kollár
Foto: SITA - koláž WBN.

Voľby do Národnej rady SR (NR SR) by v polovici novembra vyhrala strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) so ziskom 18,5 percenta.

Na druhom mieste by sa umiestnila strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorej by svoj hlas odovzdalo 13,6 percenta opýtaných. Tretie miesto by obsadila strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) s dôverou na úrovni 13 percent.

Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý uskutočnila agentúra Ako pre reláciu Na hrane TV JOJ formou telefonického dopytovania od 8. do 16. novembra na vzorke 1 000 respondentov.

Do NR SR by sa dostalo celkovo osem politických subjektov. Na ďalších miestach sa umiestnili hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (9,7 percenta), Progresívne Slovensko (8,7 percenta), Sme rodina (6,8 percenta), hnutie Republika (5,6 percenta) a Kresťanskodemokratické hnutie (5,4 percenta).

Prah parlamentu by neprekročila Aliancia – Szövestég (4,2 percenta), Slovenská národná strana (3,6 percenta), Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (3,5 percenta) či strana Za ľudí (2,2 percenta).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaHnutie RepublikaKDH Kresťanskodemokratické hnutieOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiPS Progresívne SlovenskoSaS Sloboda a SolidaritaSme rodinaSMER-SD