Kilo orechov za šesť, mäso lacnejšie aj o dve eurá. Slováci vo veľkom nakupujú lacné potraviny v Poľsku

Poľsko, trhy
Sušené ovocie a aj orechy sú v Poľsku lacnejšie ako na Slovensku. Foto: Reprofoto: www.noviny.sk
Tento článok pre vás načítala AI.

Počas adventu mieria tisíce Slovákov na poľské trhy. Niektorí vstávali o piatej ráno, aby v Jablonke urobili vianočné nákupy. Ako informovala TV Joj na svojej stránke Noviny.sk, prišli sem napríklad ľudia z Nitry, Košíc aj Bratislavy.

Veľa kupujúcich stálo pred stánkami s potravinami, najmä sladkosťami. Radosť im urobili nízke ceny, hoci tradícia zjednávania tentokrát nefungovala.

Oplatia sa nakúpiť orechy

„Cukrovinky sú lacnejšie o 30 percent,“ povedala jedna z nakupujúcich. Ďalšia zase kúpila kilo kroviek za 4,5 eura. Taktiež aj sušené ovocie je podľa nich lacnejšie a hlavne orechy. Kým ráno bol kilogram orechov na trhovisku za osem eur, počas obeda poľskí predajcovia zlacnili a kilogram už predávali za šesť eur.

„Osem eur stoja tu na tržnici, u nás v obchode na tržnici 10 eur orechy vlašské. Maslo majú veľmi šmačné aj cenovo vyzerá lepšie.“ uviedol pán. „Fazuľa stála osem eur a tu je tuším za päť,“ hovorí zase iná nakupujúca. „Cibuľu som kúpil za tri, u nás stojí šesť,“ povedal zase ďalší.

V rade na mäso stáli len Slováci

V dodávkach predávali aj surové mäso, kde sa tvorili rady. Stáli v nich samí Slováci. Kým krkovička na Slovensku stojí okolo 6,59 eura, tu bola za 4,19 eura. Bravčové stehno na Slovensku stojí okolo šesť eur, tu ho kúpite za 3,69 eura.

Pri kúpe však buďte opatrný a dávajte si pozor na farbu či vôňu. „Treba naozaj kupovať od takých, ktorí nemajú rozmrazované, zamrazované dva razy. Treba to ovoňať,“ odporúča nakupujúca.

Viac sa dozviete v reportáži na stránke Noviny.sk.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom