Zastropované ceny začali ponúkať aj obchodné reťazce, maslo kúpite dlhodobo aj za 1,99 eura a zlacnejú tiež ďalšie potraviny

Zdražovanie potravín
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Zastropované ceny už môžeme nájsť nielen pri energiách, ale aj v obchodných reťazcoch. Obchodný reťazec Lidl sa napríklad rozhodol predávať svoje maslo dlhodobo za zastropovanú cenu 1,99 eura. Ako uviedol pre agentúru SITA hovorca spoločnosti Lidl Slovenská republika Tomáš Bezák, zastropovaná cena masla má platiť pre všetkých 160 predajní na Slovensku.

Napriek tomu, že inflácia sa týka aj nás a našich dodávateľov, rozhodli sme sa výrazne a dlhodobo znížiť ceny obľúbených produktov,“ uviedol konateľ spoločnosti Lidl Martin Nagy.

Lidl plánuje dlhodobo zastropovať ceny desiatkam výrobkov, a to znížením ceny najmenej o 10 percent. Medzi zlacnenými produktmi bude aj slnečnicový a repkový litrový olej, syr, smotany, párky či šunka.

Férové obchodné podmienky

Výhodnými cenami chce o zákazníka zabojovať aj COOP Jednota Slovensko. Sústrediť sa chce hlavne na vlastné značky. Ako uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa COOP Jednoty Slovensko Jana Kuklová, pri vlastných značkách COOP Jednota spolupracuje s viac ako 90 dodávateľmi a až 85 percent produktov vlastnej značky pochádza od slovenských dodávateľov.

Obchodný reťazec uviedol, že majú so všetkými partnermi úzku a otvorenú komunikáciu v snahe dosiahnuť férové obchodné podmienky.

Vývoj cien potravín

Vďaka tomu, že máme viac ako dvetisíc predajní po celom Slovensku, poskytujeme svojim dodávateľom záruku stáleho odbytu vo veľkých objemoch. Preto dokážeme s dodávateľmi dohodnúť zaujímavé a výhodné ceny produktov vlastných značiek, čo zákazníci v súčasnosti ešte viac oceňujú,“ dodala Kuklová.

Vývoj cien potravín v blízkej budúcnosti je podľa obchodných reťazcov ťažké predpovedať. „Veľmi dôležité bude konečné rozhodnutie vlády SR, ako bude energetickú krízu riešiť v rámci jednotlivých sektorov hospodárstva, od čoho sa následne bude odvíjať cenová stabilita, respektíve nestabilita,“ uzavrela Kuklová.

Agentúra SITA k téme zastropovaných cien potravín oslovila aj obchodné reťazce Kaufland a Billa, ktoré sa zatiaľ nevyjadrili.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tomáš Bezák
Firmy a inštitúcie BILLACoop JednotaKauflandLidl