Volkswagen hľadá vyše dve stovky nových zamestnancov s elektrotechnickým vzdelaním, ponúka prácu na viacerých pozíciách

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Germany Volkswagen Electric SUV
Foto: ilustračné, Hendrik Schmidt/dpa/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Volkswagen Slovakia rozbehol nábor vyše dvoch stoviek špecialistov s elektrotechnickým vzdelaním. Nové pracovné miesta a zvýšený dopyt po kvalifikovanej pracovnej sile zabezpečili nové projekty, na ktorých najväčší súkromný zamestnávateľ v krajine pracuje.

Automobilka aktuálne hľadá ľudí na pozície technik nastavovania zariadení, autoelektrikár, špecialista údržby s elektrotechnickým vzdelaním, mechanik na oddelenie údržby či analytik elektronických systémov vozidiel.

Nábor na viacerých pozíciách

„Vývoj v automobilovom priemysle so sebou prináša čoraz vyššie nároky na kvalifikovanú pracovnú silu. V našom odvetví ide najmä o ľudí s elektrotechnickým vzdelaním,“ uviedol vedúci oddelenia HR Business Partner / Klientske centrum vo Volkswagen Slovakia Zlatko Uhlík.

Týchto zamestnancov potrebuje podnik v súvislosti s údržbou, nastavovaním a starostlivosťou o tisícky robotov, automatizačnú a manipulačnú techniku, ale aj pri oživovaní a nastavovaní funkcionalít vyrobených vozidiel.

Automobilka hľadá kvalifikovaný personál prioritne na Slovensku. Okrem ukončeného stredoškolského vzdelania s elektrotechnickým zameraním patrí medzi požiadavky na uchádzačov aj ovládanie slovenského jazyka. Spoločnosť pritom dlhodobo investuje aj do vzdelávania pracovnej sily. Jeho Duálna akadémia sa môže pochváliť štatútom nadpodnikového vzdelávacieho centra pre automobilový priemysel, strojárstvo, elektrotechniku a automatizáciu.

Nedostatok kvalifikovanej sily

Volkswagen Slovakia, ako aj zamestnávateľské združenia a ďalšie organizácie dlhodobo upozorňujú na nedostatok kvalifikovanej sily na Slovensku.

„Situácia na trhu práce je v oblasti zamestnávania špecialistov na elektrotechnické a elektromechanické pozície v automobilovom priemysle mimoriadne napätá. Svedčí o tom aj záujem o túto prácu. V roku 2023 firmy hľadali tieto pozície viac ako 8 000-krát, priemerný počet reakcií bol len päť uchádzačov o prácu,“ uviedol Martin Menšík z portálu www.profesia.sk.

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 7 miliónov vozidiel. Je pilierom slovenského exportu a najväčším súkromným zamestnávateľom. Spoločnosť u nás od svojho vzniku preinvestovala viac ako 5 miliárd eur.

Vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8, Porsche Cayenne, Porsche Cayenne Coupé, Volkswagen Passat a Škoda Superb. V závode v Martine produkuje komponenty pre prevodovky a podvozky.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Martin Menšík
Firmy a inštitúcie Volkswagen Slovakia