Investičnú pomoc od štátu získalo menej firiem, dominuje investícia v Rimavskej Sobote

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Kovy, spracovanie kovov, priemysel
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Investičnú pomoc od štátu získalo v tomto roku jedenásť spoločností. Rok predtým pritom takýmto spôsobom štát podporil 19 firiem. Podľa dát zverejnených na stránke Ministerstva hospodárstva SR schválila vláda v roku 2021 stimuly desiatim podnikom.

Winkelmann dostane najvyššiu dotáciu

Rekordný bol z tohto pohľadu rok 2006, keď štát podporil takmer 50 spoločností. Od roku 2002 už získalo na svoje investície pomoc od štátu viac ako 260 firiem.

Celková poskytnutá výška pomoci v tomto roku prekračuje 100 miliónov eur. Dominuje stimul pre nemecký Winkelmann, ktorý mieri do nového priemyselného parku v Rimavskej Sobote.

Celkovo štát spoločnosti pomôže sumou viac ako 41 miliónov eur. Zároveň je to jediná firma, ktorá získala stimul vo forme dotácie na dlhodobý hmotný a nehmotný majetok.

Podniky vytvoria stovky pracovných miest

Vo všetkých ostatných prípadov má pomoc formu daňovej úľavy. Podniky by mali u nás dohromady preinvestovať takmer 348 miliónov eur a vytvoriť 1 672 nových pracovných miest.

Z hľadiska plánovanej výšky investície dominuje opäť Winkelmann, ktorý by u nás mohol preinvestovať okolo 110 miliónov eur. Najviac pracovných miest však avizuje vytvoriť spoločnosť Hoval, celkovo 457.

Okrem nich ešte v tomto roku štát odklepol investičný stimul firmám Eminox Slovakia, Terichem Tervakoski, LVD S3, City Stone Design, Zastrova, Mahle Behr Námestovo, Mubea Tailored Products, FTE automotive Slovakia a Kuenz – SK.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie FTE automotive SlovakiaHovalKuenz - SKLVD S3MH Ministerstvo hospodárstva SRWinkelmannZastrova