Stiebel Eltron investuje v závode pod Tatrami milióny eur, od expanzie si sľubuje nárast tržieb

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
ELEKTRO: Stiebel Eltron otvoril novú výrobnú halu
Vstup do areálu spoločnosti Stiebel Eltron Slovakia v Poprade. Poprad, 11. máj 2023. Foto: archívne, SITA/Mária Frisová
Tento článok pre vás načítala AI.

Výrobca ohrievačov vody a tepelných čerpadiel v Poprade, firma Stiebel Eltron Slovakia, plánuje rozšíriť svoj areál v priemyselnom parku a zvýšiť výrobné kapacity a objem výroby o 97 percent.

Zdvojnásobené tržby

Celková investícia nemeckej firmy spojená so zaobstaraním nových technológií či strojných zariadení by mala presiahnuť 26 miliónov eur. Informoval o tom konateľ spoločnosti Peter Štrbian.

Firma získala od Ministerstva hospodárstva SR investičný stimul vo výške 4,5 milióna eur vo forme úľavy na dani z príjmov, avizuje tiež prírastok desiatok nových pracovných miest.

Za posledných šesť rokov spoločnosť, ktorá patrí medzi najväčších zamestnávateľov v regióne i na severe Slovenska, zdvojnásobila svoje tržby na viac ako 74 miliónov eur.

Prvá vlna inovovania

V investíciách tam plánujú pokračovať. Vlani v rámci prvej vlny inovovania otvorili v areáli závodu pod Tatrami novú výrobnú halu.

Na ploche vyše 2-tisíc metrov štvorcových od septembra vyrába plechové dielce na produkciu tepelných čerpadiel na ohrev úžitkovej vody, ktoré ďalej putujú do celého sveta. Okrem vzniku nového automatizovaného skladu sa počíta aj so spomínaným rozšírením priemyselného parku.

„Zvýšený rast dopytu po tepelných čerpadlách v Európe je pre nás veľkou výzvou. Práve modernizácia, optimalizácia a zefektívnenie výroby nám majú zabezpečiť produkciu výrobkov a zariadení so zodpovedajúcou kvalitou a vyššou pridanou hodnotou,“ ozrejmil Štrbian.

Vlani podľa neho v Poprade vyrobili desaťtisíce kusov tepelných čerpadiel, v najbližších rokoch plánujú toto číslo výrazne navýšiť. Od expanzie si tak sľubuje signifikantný nárast tržieb.

Výroba v areáli spoločnosti v Poprade má 180-ročnú históriu. Jej dejiny siahajú až do polovice 19. storočia a sú spojené s rodinnou dielňou Carla Augusta Scholtza. Elektrickými spotrebičmi sa začala firma zaoberať v druhej polovici minulého storočia.

V roku 1974 dostal podnik názov Tatramat. Po roku 1989 ho vedenie sprivatizovalo a do výroby automatických práčok vstúpil americký Whirlpool. Divíziu elektrických ohrievačov vody prevzal v roku 2004 nemecký koncern Stiebel Eltron.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie MH Ministerstvo hospodárstva SRStiebel Eltron Slovakia