Zisk Volkswagenu klesol v prvom polroku o 20 percent, automobilka sa snaží oživiť podnikanie v Číne

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Volkswagen, logo
Foto: ilustračné, SITA/AP

Automobilka Volkswagen zaznamenala v prvom polroku pokles zisku po zdanení o 20 % na 8,5 miliardy eur, keďže sa usiluje dosiahnuť oživenie v Číne.

Strata 2,5 miliardy eur

Pokles oproti rovnakému obdobiu minulého roka bol čiastočne spôsobený bezhotovostnou stratou 2,5 miliardy eur, ktorá súvisela so zabezpečením surovín na akciových trhoch. Spoločnosti využívajú takéto trhové stratégie na kompenzáciu rizika a poistenie sa proti rýchlym zmenám cien komodít.

Volkswagen uviedol, že prevádzkový zisk bez započítania vplyvu hedžovania, stúpol o 13 percent na 13,9 miliardy.

Finančný riaditeľ Arno Antlitz uviedol, že spoločnosť „dosiahla solídne finančné výsledky“ v prvých šiestich mesiacoch roka a že so zmenami v čínskom biznise „ešte viac zlepšíme konkurenčné podnikanie skupiny Volkswagen“.

Posilnenie podnikania v Číne

Spoločnosť uviedla, že jej podnikanie v západnej Európe je silné, vzhľadom na objednávky 1,65 milióna vozidiel vrátane 200-tisíc elektromobilov, čo „ukazuje stabilný dopyt zákazníkov“.

Volkswagen potvrdil svoj finančný výhľad na tento rok a uviedol, že podniká kroky na posilnenie svojho podnikania v Číne, kde v dôsledku silnejšej miestnej konkurencie zaznamenal pokles predaja.

Tržby z predaja vzrástli o 18,2 %, keďže spoločnosť eliminovala niektoré straty v Číne, kde tržby klesli o 1,2 %.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Arno Antlitz
Firmy a inštitúcie Volkswagen