Bývalý masážny salón v Sade Janka Kráľa sa zmení na moderné bistro (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Bistro Ferdinand, Sad Janka Kráľa
Bistro Ferdinand (vizualizácia) Zdroj: Wirtshaus
Tento článok pre vás načítala AI.

Sad Janka Kráľa v bratislavskej Petržalke je najstarším verejným parkom v strednej Európe a obľúbeným miestom na rekreáciu pre obyvateľov a návštevníkov hlavného mesta. Donedávna bol tŕňom v oku erotický masážny salón z 90-tych rokov, ktorý tu sídlil. To sa však zmenilo v roku 2021, keď hlavné mesto odkúpilo budovu bývalého salónu za 1,4 milióna eur a rozhodlo sa zmeniť ju na gastro prevádzku pre návštevníkov parku.

S rekonštrukciou zanedbaného objektu začali v roku 2022 a v týchto dňoch sa dostáva do záverečnej fázy. Za obnovou budovy v hodnote 600-tisíc eur stojí ateliér Studený architekti a Metropolitný inštitút Bratislavy. V Rámci rekonštrukcie získala pôvodnú podobu fasáda aj fontána, svoje miesto opäť dostane aj pôvodná plastika od výtvarníčky Ľuby Končekovej – Veselej.

Ponúkať budú raňajky, obedy, aj jedlo do ruky

Víťazom verejnej súťaže na prenájom priestorov v Sade Janka Kráľa sa stala spoločnosť Wirtshaus. Víťazný návrh záskal od poroty najvyšší počet bodov za kombináciu kritérií, ako vyška prenájmu či kvalita vyhotovenia. Zo súťažnej prezentácie vyplýva, že nové bistro s názvom Ferdinand by sa malo prisôsobovať dennému aj večernému režimu. V pláne je podávanie raňajok a obedov, ale aj kaviareň s ponukou koláčov.

Nové bistro bude ponúkať občerstvenie pre všetkých návštevníkov parku, teda aj pre seniorov a rodičov s deťmi, preto plánuje niektoré ceny jedál a nápojov zafixovať. Jeho súčasťou má byť možnosť kúpy jedla do ruky, ktoré je možné konzumovať v priestoroch parku. Bistro deklaruje využívanie regionálneho a sezónneho sortimentu. Prevádzkovateľ bude platiť nájom vo výške tritisíc eur mesačne.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Matúš Vallo
Firmy a inštitúcie MIB Metropolitný inštitút Bratislavy