Kolaudácia najnovšej etapy Slnečníc trvala 21 mesiacov, developer hovorí o účelových prieťahoch

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Slnečnice POP
Slnečnice POP Cresco Real Estate
Tento článok pre vás načítala AI.

V bratislavskej Petržalke pribudlo 379 skolaudovaných bytov a apatmánov v rámci rezidenčného projektu Slnečnice POP. Podľa developera Cresco Real Estate sa noví obyvatelia do neho začnú sťahovať už v najbližších týždňoch.

Najzápadnejšia časť Slnečníc, susediaca s budúcou električkovou traťou, získala kolaudačné rozhodnutie po 21 mesiacoch. Podľa výkonného riaditeľa developera Jána Krnáča, prieťahy v kolaudačných procesoch spôsobila nečinnosť príslušných úradov, ako aj Združenie domových samospráv, ktoré sa účelovo odvolalo v poslednom kroku kolaudácie.

Náklady plynúce z prieťahov prevyšujú milión eur

Predlžovanie kolaudačného procesu sa podľa investora prejavilo aj v reálnych dopadoch na čakajúcich klientov. „Nemožnosť odovzdať byty ich novým obyvateľom má aj finančné následky pre developera, ktorého náklady na správu dokončených bytov spolu so splátkami úrokov investičného úveru vysoko prevyšujú milión eur, čo je škoda veľkého rozsahu spôsobená účelovým odvolaním a prieťahmi v konaní,“ upozorňuje developer.

Sklz vo výstavbe nastal až v procese kolaudácie

Samostná výstavba projektu Slnečnice POP trvala 35 mesiacov a investor tvrdí, že napriek pandémii a výkyvom cien stavebných materiálov, sa ju podarilo zrealizovať podľa plánu. Sklz v termíne nastal až počas kolaudácie.

Projekt prináša 89 jednoizbových, 13 jedenapolizbových, 170 dvojizbových, 89 trojizbových, 14 štvorizbových a štyri päťizbové byty. Cenová hladina sa pohybuje od 141 130 eur za jednoizbový až po 607 090 eur za päťizbový byt. Developer ponúka záujemcom benefity v podobe ponuky Hyponájom, či Susedský bonus.

Slnečnice sú približne v polovici výstavby

Najnovší projekt otvára západnú časť Zóny mesto, ktorú charakterizuje občianska vybavenosť v podobe obchodov, gastra a služieb.

Minulý rok tu pribudla prvá etapa líniového Parku Josepha Poppera, ktorý postupne prepojí celú Zónu mesto od Slnečnice market cez novú električkovú trať až po Slnečnice POP. Celý park má mať po dokončení 58-tisíc metrov štvorcových a stať sa druhým najväčším parkom v Petržalke, po Sade Janka kráľa.

Slnečnice sú približne v polovici celkovej výstavby, aktuálne tú býva viac ako 6-tisíc obyvateľov. Zóna viladomy je už stavebne dokončená, v Zóne mesto pribudnú ďalšie projekty vrátane projektu Slnečnice Nad mestom, ktorý sa začal stavať v polovici minulého roka.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie CRESCO REAL ESTATE