Rezidenčná výstavba v Ružinove sa rozšíri o ďalšie byty s výhľadom na jazero (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Green atrium, Ružinov
Green atrium, Ružinov Zdroj: HABERL Real Estate
Tento článok pre vás načítala AI.

Bytový komplex Green Atrium medzi Bajkalskou a Tomášikovou ulicou v bratislavskom Ružinove sa rozšíri o ďalšie byty a kancelárie. Developer HABERL Real Estate oznámil spustenie výstavby nového projektu T68 (Trnavská 68). Ten je označovaný aj ako blok D a pribudne k existujúcim blokom A, B a C.

Nový blok predstavuje deväťpodlažnú stavbu, tvorenú jedným podzemným a ôsmimi nadzemnými podlažiami. Okrem bytových jednotiek prinesie aj kancelárske priestory na prvých troch podlažiach, ktoré budú sídlom developera. Od štvrtého podlažia vyššie budú byty s výhľadom na Štrkovecké jazero.

Odovzdanie bytov plánujú budúci rok

Aktuálne pracujeme na zakladaní, s prácami na hrubej stavbe sa začne už koncom apríla, pričom jej dokončenie predpokladáme v treťom kvartáli,“ priblížil projektový manažér divízie developera Lukáš Svoboda. Kompletné dokončenie bloku D a odovzdanie bytov je naplánované na druhý kvartál roku 2025.

Obyvateľom projektu sľubuje developer pridanú hodnotu v podobe priestranného átria a zelených plôch určených pre relax, ako aj komplex služieb. „Už máme zazmluvnené napríklad fitness centrum, ktoré sa bude nachádzať na prízemí bloku A, aj zubnú ambulanciu v bloku B,“ dodal Svoboda.

Tvorcovia projektu tiež deklarujú šetrnosť k prírode a ohľaduplnosť voči životnému prostrediu. Transformácia pôvodne zastavaných priestorov do zelených oáz s podzemnými garážami podľa nich priaznivo ovplyvňuje mikroklímu, prispeje k redukcii uhlíkovej stopy a zachytáva množstvo zrážok.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Haberl Real Estate