V Bratislave pokračuje výstavba nájomných bytov, magistrát pripravuje ďalšie projekty

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Bratislava, nájomné byty
Ilustračné foto gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Na Muchovom námestí v bratislavskej Petržalke pokračuje výstavba bytového domu so 103 mestskými nájomnými bytmi. „Aktuálne zhotovujeme steny na siedmom podlaží, na prízemí prebieha výstavba nosných priečok a múrov, robíme na technických rozvodoch a zateplení, osadené sú aj vzorové okenné výplne,“ konštatuje mesto.

Na tomto mieste mal pôvodne vzniknúť projekt komerčného bývania súkromného developera, čo sa však mestu podarilo zmeniť. „Staviame tu osempodlažný bytový dom s úžitkovou plochou 5 030 m2, ktorý bude pozostávať z 52 klasických nájomných bytov a 51 náhradných nájomných bytov pre reštituentov,“ spresnil magistrát.

Verejný park aj dvojpodlažné parkovisko

Zhotoviteľ v týchto dňoch pokračuje s prácami na hrubej stavbe, ktorej ukončenie je naplánované na október 2024. Odovzdanie diela plánujú v marci 2025. V parteri bytovky pribudnú prevádzky, v okolí bude verejný park určený na oddych a komunitné aktivity.

V druhej etape projektu postavia druhú bytovku s približne 50 nájomnými bytmi a dvojpodlažné parkovisko pred bytovým domom. Stavba je spolufinancovaná z dotácie Ministerstva dopravy SR a úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Pribudnúť má viac ako 400 nájomných bytov

V záujme rozvoja mestského bývania podniká samospráva viaceré kroky. Rekonštruuje napríklad zanedbané mestské byty, či zavádza nové pravidlá spolupráce s developermi. Magistrát má podľa vlastných slov rozpracované ďalšie projekty na výstavbu, v rámci ktorej má pribudnúť viac ako 400 nájomných bytov.

Najbližšie k ďalšej výstavbe má bytový dom na Terchovskej ulici v Ružinove. Medzi ďalšie plánované projekty patrí bytový dom na Žitavskej ulici vo Vrakuni, v príprave je tiež projekt v Janíkovom dvore v Petržalke.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať