K písomným maturitám v Košickom kraji zasadne takmer 4 600 stredoškolákov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Foto: ilustračné, SITA/Martin Havran
Tento článok pre vás načítala AI.

V najbližších dňoch zasadne k písomným maturitám na stredných školách v Košickom samosprávnom kraji (KSK) bezmála 4 600 stredoškolákov.

Najviac maturantov bude na zdravotníckej škole

Ako informuje KSK, na 63 stredných školách, ktorých je zriaďovateľom, bude maturovať viac ako 1 400 gymnazistov a zhruba 3 200 študentov stredných odborných škôl.

Najviac maturantov bude tento rok na Strednej zdravotníckej škole v Michalovciach, a to 171. Po 167 maturantov absolvuje písomné maturity na Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej a na Obchodnej akadémii, Watsonova v Košiciach.

„S iným ako slovenským jazykom sa chystá zložiť skúšku dospelosti 157 študentov, ktorých preverí test z maďarského jazyka a literatúry, v bilingválnej forme, teda v anglickom jazyku bude maturovať 388 žiakov,“ dopĺňa košická župa.

Nové odbory

Prvýkrát sa bude maturovať aj v nových odboroch na dvoch župných stredných školách.

„Jar sa už tradične spája s prvou časťou skúšky dospelosti. V našom kraji sa tento rok spája aj s veľkou novinkou. Na SOŠ informačných technológií na Ostrovského v Košiciach budú písať maturitné skúšky prví maturanti v odboroch inteligentné technológie, správca inteligentných a digitálnych systémov a v odbore programovanie digitálnych technológií. Na Obchodnej akadémii na Watsonovej v Košiciach zas študenti maturujú po prvýkrát v odbore bankový pracovník/ banková pracovníčka. Všetkým držím palce,“ vraví predseda KSK Rastislav Trnka.

Externú časť maturitnej skúšky a písomnú formu internej časti maturitnej skúšky absolvujú maturanti tento rok od 12. do 15. marca. Náhradné termíny budú 9. až 12. apríla, ďalšie 3. až 6. septembra tohto roku. Maturantov čakajú i ústne maturity, tie sa budú konať od 20. mája až 7. júna.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Rastislav Trnka
Firmy a inštitúcie KSK Košický samosprávny kraj (VÚC)