Ministerstvo školstva plánuje modernizovať, zefektívniť a posilniť digitálnu podporu vzdelávania

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Tomáš Drucker (vpravo) počas príchodu pred výjazdovým rokovaním vlády SR v Univerzitnom vedeckom parku TECHNICOM v Košiciach. Košice, 29. február 2024. Foto: SITA/Viktor Zamborský
Tento článok pre vás načítala AI.

Ministerstvo školstva pripravuje kroky na modernizáciu interných sietí, optimalizáciu služieb či transparentnú súťaž o dodávateľov. Cieľom je modernizovať, zefektívniť a posilniť digitálnu podporu vzdelávania na základných a stredných školách.

Spustilo preto prípravné trhové konzultácie s cieľom oboznámiť potenciálnych dodávateľov s projektovým zámerom a jeho štruktúrou, stanoviť požiadavky a zdroje, identifikovať silné a slabé stránky navrhovaných riešení a pripraviť súťažné podklady pre výber dodávateľov projektu.

Pre dodávateľov riešení a služieb pripravuje férovú a transparentnú súťaž, ktorá by mala byť atraktívna pre potenciálnych uchádzačov a výsledkom boli najlepšie možné riešenia pre Digitálnu infraštruktúru vzdelávania.

„Rezort školstva si uvedomuje potrebu zvyšovania vyspelosti a prípravy žiakov a pedagógov na takzvanú digitálnu transformáciu. Dôraz kladie aj na zvýšenie efektívnosti vzdelávania. Dôležité je preto vytvoriť trvalo udržateľné, funkčné a najmä bezpečné sieťové riešenia spolu so zabezpečením budúceho rozvoja sietí pre základné a stredné školy. Cieľom je implementovať nové systémy a aplikácie ako e-maturita, digitálny obsah či inklúzia, ktoré nebudú verejne prístupné,“ informovalo ministerstvo v tlačovej správe.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Ministerstvo školstva SR