Ministerstvo školstva pripravilo projekt miniveľtrhov vysokých škôl Alma Mater 2024, stredoškoláci sa dozvedia aj o získaní štipendia (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže pripravilo projekt miniveľtrhov vysokých škôl. V každom krajskom meste si tak budú môcť končiaci stredoškoláci pozrieť ponuku slovenských vysokých škôl a vybrať si svoju budúcu univerzitu.

Viac informácií sa dozvedia aj o získaní štipendia vo výške deväťtisíc eur či dokonca 16 500 eur. Miniveľtrh sa uskutoční v nadchádzajúcich mesiacoch marec a apríl.

„Projekt Alma Mater 2024 – miesto, kde si nájdeš svoju univerzitu vytvára priestor na prepojenie maturantov so slovenskými vysokými školami. Aj touto cestou chceme v každom krajskom meste pomôcť žiakom s výberom vysokej školy, prispieť k zníženiu odlivu mozgov zo Slovenska, zvýšiť povedomie o slovenských vysokých školách a taktiež predstaviť štipendijnú schému Študuj doma, Slovensko ťa odmení,“ uviedol rezort.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Informoval, že vstupy na eventy sú bezplatné, je však potrebné sa vopred zaregistrovať prostredníctvom emailovej adresy almamater@minedu.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Ministerstvo školstva SR