Študentská rada vysokých škôl (ŠRVŠ) vydáva Manuál študentskej samosprávy.
Určený je najmä senátorom a senátorkám, ktorým by mal priblížiť fungovanie akademických senátov, štruktúru vysokoškolského prostredia, ale tiež rozmanitosť a význam organizácií pôsobiacich vo vysokoškolskom prostredí.
Väčší význam senátorov
Ako uviedla ŠRVS, manuál by mal ozrejmovať tieto koncepty a vzťahy. Dostupný je na stránke www.srvs.eu.
„Sú to práve študentskí senátori a senátorky na fakultách či vysokých školách, ktorí reálne dokážu presadzovať študentský záujem v orgánoch vysokoškolského prostredia“ uviedla rada a dodala, že môžu mať väčší význam a potenciál, než si myslíme.
Prieskum ukázal prekvapivé výsledky, domáce vzdelávanie pre svoje deti volia väčšinou vysokoškolsky vzdelaní rodičia
Senátorky a senátori sa podľa ŠRVŠ môžu zaslúžiť o zlepšenie študijných podmienok pre súčasné i budúce študentstvo, prípadne i skvalitnenie výučby na vysokých školách.
Návod na orientáciu v prostredí
„Veríme, že aj tento manuál pomôže študentom a študentkám na vysokých školách zorientovať sa v ich právach, kto, ako a kde ich zastupuje, na koho sa môžu obrátiť, či ako podať podnet pre Slovenskú akreditačnú agentúru,” uviedla predsedníčka ŠRVŠ Zuzana Hozlárová.
Predsedníctvo ŠVRŠ tiež dúfa, že manuál poskytne senátorom a senátorkám návod na orientáciu vo vysokoškolskom prostredí, aby mohli naplno využívať mandát od študentstva i potenciál meniť veci k lepšiemu.