Apple prekonal očakávanie analytikov, príjmy za predaj iPhonov boli o takmer tri miliardy vyššie

Apple
Foto: ilustračné, SITA/AP.

Americká technologická spoločnosť Apple vo svojom účtovnom druhom kvartáli, ktorý sa skončil prvého apríla, opäť vykázala pokles príjmov. Uviedla však, že jej celkové podnikanie sa oproti účtovnému prvému štvrťroku zlepšilo a predaj iPhonov bol dobrý.

Spoločnosť dosiahla zisk 24,16 miliardy dolárov čiže 1,52 dolára na akciu. Išlo o mierny pokles v porovnaní so ziskom 25,01 miliardy dolárov v rovnakom štvrťroku pred rokom. Tržby firmy sa znížili o tri percentá na 94,84 miliardy dolárov.

Analytici oslovení v prieskume FactSet v priemere očakávali zisk 1,43 dolára na akciu pri tržbách 92,91 miliardy dolárov. Vo svojom terajšom čiže treťom účtovnom kvartáli Apple očakáva podobný výkon v oblasti príjmov ako v druhom štvrťroku.

Firma Apple ďalej informovala, že za predaj iPhonov v uplynulom kvartáli dosiahla príjmy 51,33 miliardy dolárov. Analytici predpovedali, že budú len v objeme 48,66 miliardy dolárov. Príjmy divízie služieb boli v sume 20,91 miliardy dolárov. Trh očakával tržby tejto divízie na trochu nižšej úrovni 20,66 miliardy dolárov.

(1 EUR = 1,1074 USD)

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Apple