Apple už vie, čo presne bude Európska komisia prešetrovať na jej postupe voči poskytovateľom hudobných streamovacích služieb

Apple, logo
Foto: ilustračné, SITA/AP

Európska komisia (EK) poslala americkej technologickej spoločnosti Apple vyhlásenie o námietkach, v ktorom spresňuje svoje obavy z pravidiel trhu s aplikáciami App Store pre poskytovateľov hudobných streamovacích služieb. EK o tom informovala v utorok na svojej internetovej stránke.

Podľa predbežného názoru EK firma Apple zneužila svoje dominantné postavenie tým, že od developerov streamovacích aplikácii vyžaduje používanie jej platobnej technológie a obmedzením možností developerov aplikácií pri informovaní používateľov iPhonov a iPadov o alternatívnych službách v oblasti predplatenia hudby.

V utorok EK spresnila, že jej protimonopolné prešetrovanie sa už nebude zaoberať používaním platobnej technológie, ale sústredí sa na zmluvné obmedzenia, ktoré firma Apple uplatňuje voči developerom aplikácií a tým im bráni informovať používateľov iPhonov a iPadov o alternatívnych možnostiach pri predplatení hudby za nižšie ceny.

Podľa predbežného názoru EK tento postup firmy Apple je neférovou obchodnou podmienkou a porušuje článok 102 Zmluvy o fungovaní Európskej únie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie AppleEK Európska komisia