Európska komisia prešetruje minulú spoluprácu Slovenskej pošty a spoločnosti Swan

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Slovenská pošta
Foto: ilustračné, www.facebook.com.
Tento článok pre vás načítala AI.

Európska komisia začala hĺbkové prešetrovanie, či počiatočná rámcová dohoda o spolupráci medzi Slovenskou poštou a prevádzkovateľom mobilnej siete Swan bola v súlade s pravidlami Európskej únie v oblasti štátnej pomoci.

Hĺbkové prešetrovanie

Európska komisia o tom v pondelok informovala s tým, že začatie hĺbkového prešetrovania poskytuje Slovensku, sťažovateľovi i zainteresovaným tretím stranám, vrátane údajného príjemcu pomoci, možnosť predložiť pripomienky. Žiadnym spôsobom neprejudikuje výsledok vyšetrovania.

Štátna spoločnosť Slovenská pošta a súkromná spoločnosť Swan podpísali rámcovú dohodu o spolupráci v roku 2015 a platila do roku 2021.

Sťažnosť z roku 2016

Na základe tejto dohody Slovenská pošta predávala a propagovala výrobky a služby Swanu vo svojich prevádzkach a pobočkách na celom Slovensku, poskytovala zákazníkom tejto spoločnosti zákaznícke služby vrátane prevádzky telefonického centra a vyberala od nich poplatky a platby. Swan za tieto služby Slovenskej pošte platil.

„Komisii bola v decembri 2016 doručená sťažnosť, v ktorej sa uvádza, že v dôsledku rámcovej dohody o spolupráci so Slovenskou poštou mala spoločnosť Swan profitovať zo štátnej pomoci, ktorá bola nezlučiteľná s vnútorným trhom. Komisia sa preto rozhodla začať hĺbkové prešetrovanie,“ dodala Európska komisia.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie EU Európska úniaEurópska komisia (EK)Slovenská poštaSWAN