Influencerka prenajíma svoj klon vytvorený Al na virtuálne rande

Virtuálny klon mladej influencerky Caryn
Virtuálny klon mladej influencerky Caryn Marjorie Zdroj foto: www.instagram.com

Dvadsaťtriročná Caryn Marjorie sa rozhodla pre netradičné podnikanie. Pomocou umelej inteligencie vytvorila virtuálnu verziu samej seba, ktorá komunikuje za poplatok so svojimi fanúšikmi. Toto netradičné randenie stojí záujemcov  1 dolár za minútu.

Influencerka Caryn Marjorie, ktorá má na Snapchate 1,8 milióna fanúšikov, prenajíma svoj virtuálny klon za 1 dolár za minútu. Na vytvorenie kópie 23-ročnejdievčiny bola použitá umelá inteligencia (Al).

Digitálny klon Al je na nerozoznanie

CarynAI vraj dokáže napodobniť originálnu verziu a má ​​jej „jedinečný hlas, podmanivú osobnosť a osobité správanie„, vďaka čomu majú používatelia pocit, akoby hovorili so skutočným dievčaťom. Táto digitálna kópia Caryn vie reagovať na otázky a konverzovať s mužmi v reálnom čase, vytvárať tak ilúziu virtuálneho rande s influencerkou.

Napriek nemalej cene je o jej klon obrovský záujem. V súčasnosti existuje 26-hodinový čakací zoznam na získanie prístupu k virtuálnej priateľke, pričom sa už zaregistrovalo viac ako 5 000 členov.

Toto nové digitálne podnikanie vyvolalo vlnu reakcií a otázok, či je takáto služba etická a či je vôbec možné prenajímať si virtuálnu verziu seba samej.

Niektorí ľudia majú obavy z toho, že takáto služba môže byť nebezpečná a môže podporovať objektivizáciu žien. V iných prípadoch sa objavili otázky, či je vôbec potrebná, keďže existujú mnohé iné možnosti na randenie.

Viac ako 2 000 hodín

Digitálna kópia influencerky sa tvorila viac ako 2 000 hodín. Konverzácie s CarynAI sú prísne súkromné ​​a dôverné, pričom služba ponúka end-to-end šifrovanie. Medzi časté témy patria sexuálne scenáre a erotické dialógy.

Neustále pracujem na tom, aby som sa uistila, že Caryn AI zostane nástrojom na vyliečenie osamelosti. CarynAI bola navrhovaná s nekonečnými hodinami kognitívnej a dialektickej behaviorálnej terapie, aby pomohla mojim fanúšikom byť fyzicky aj mentálne fit,“ hovorí mladá influencerka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom