iPhone 12 vyžaruje príliš veľa žiarenia, Apple možno bude musieť stiahnuť už aj predané telefóny

iPhone
Foto: ilustračné, SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Francúzska vládna kontrolná agentúra nariadila spoločnosti Apple, aby stiahla z francúzskeho trhu telefón iPhone 12. Tvrdí totiž, že vyžaruje príliš vysokú úroveň elektromagnetického žiarenia.

Národná agentúra pre frekvencie, ktorá dohliada na rádioelektrické frekvencie, ako aj na vystavenie verejnosti elektromagnetickému žiareniu, v utorok vo vyhlásení vyzvala spoločnosť Apple, aby „implementovala všetky dostupné prostriedky na urýchlené odstránenie tejto poruchy“.

Elektromagnetické vlny

Opravné aktualizácie iPhonu 12 bude agentúra podľa vyhlásenia monitorovať a ak nebudú fungovať, „Apple bude musieť stiahnuť“ už predané telefóny.

Agentúra, ktorá je známa pod francúzskou skratkou ANFR, uviedla, že skontrolovala 141 mobilných telefónov vrátane Apple iPhone 12 na elektromagnetické vlny, ktoré ľudské telo dokáže absorbovať.

Počas testov telefónu v ruke alebo vo vrecku pritom zistila úroveň absorpcie elektromagnetickej energie 5,74 wattu na kilogram, čo je viac ako je norma Európskej únie na úrovni štyroch wattov na kilogram.

Výsledky laboratórií tretích strán

Telefón podľa agentúry spĺňal limit, keď posudzovali úroveň žiarenia prístroja uloženého v bunde alebo v taške.

Spoločnosť Apple tieto zistenia spochybnila a uviedla, že zariadenie spĺňa všetky predpisy týkajúce sa žiarenia. iPhone 12, ktorý uviedla na trh koncom roka 2020, bol podľa nej certifikovaný viacerými medzinárodnými orgánmi a spĺňa všetky platné predpisy a normy pre žiarenie na celom svete.

Americká technologická spoločnosť tiež uviedla, že francúzskej agentúre poskytla viaceré laboratórne výsledky vykonané samotnou spoločnosťou aj laboratóriami tretích strán, ktoré dokazujú, že telefón spĺňa predpisy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie AppleEU Európska únia