Microsoft odhalil hackerskú skupinu so sídlom v Číne, ich činnosť je zameraná na špionáž a krádež údajov

Microsoft
Foto: ilustračné, SITA/AP

Hackerská skupina so sídlom v Číne sa nabúrala do e-mailových účtov s väzbami na vládne úrady v západnej Európe. V utorok to v blogu uviedla technologická spoločnosť Microsoft s tým, že skupina, ktorú identifikovali ako Storm-0558, sa zameriava na špionáž či krádeže údajov.

Skupina podľa Microsoftu získala prístup k e-mailovým kontám zhruba 25 organizácií vrátane vládnych úradov a k účtom jednotlivcov spojených s týmito organizáciami. Bez povšimnutia fungovala zhruba mesiac, potom sa používatelia začali sťažovať Microsoftu na neobyčajnú e-mailovú aktivitu.

Hackeri sa dostali do e-mailov sfalšovaním autentifikačných tokenov, a teda informácií používaných na overenie identity používateľa, potrebných na prístup k e-mailovým účtom. Microsoft sa odvtedy s útokom vysporiadal a informoval dotknutých zákazníkov.

Spoločnosť informovala, že pracuje s úradmi, okrem iných americkými ministerstvom pre vnútornú bezpečnosť a Úradom pre kybernetickú bezpečnosť a bezpečnosť infraštruktúr, aby sa dokázali brániť proti takýmto útokom. Naďalej tiež monitoruje aktivity Storm-0558.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Microsoft