NATO usporiada najväčší tréning kybernetickej bezpečnosti na svete, účastníci budú riešiť mnohé výzvy

Hackerský útok
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Centrum Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) pre spoluprácu v oblasti kybernetickej bezpečnosti bude od 18. do 21. apríla v estónskom Tallinne organizovať najväčší tréning kybernetickej bezpečnosti na svete, na ktorom sa zúčastní približne 3-tisíc ľudí z 38 krajín. Informovala o tom estónska verejnoprávna televízia ERR.

Výzvy v oblasti kybernetickej bezpečnosti

Účastníci podujatia Locked Shields 2023 budú riešiť mnohé výzvy v oblasti kybernetickej bezpečnosti, napríklad ako odolávať útokom na energetické siete, zvyšovať obranyschopnosť siete a robiť taktické a strategické rozhodnutia v kritickej situácii.

Locked Shields

Žiadne iné cvičenie kybernetickej bezpečnosti nemôže ponúknuť také špecifické a podrobné skúsenosti ako Locked Shields. Dovedna 24 tímov z celého sveta bude musieť počas akcie udržiavať činnosť v kritickej infraštruktúre a IT systémoch,“ povedal šéf centra NATO pre spoluprácu v oblasti kybernetickej bezpečnosti Mart Noorma.

Dodal, že 500 organizátorov pripravovalo a dolaďovalo školenie sedem mesiacov a vytvorilo preň viac ako 5 500 relevantných virtuálnych systémov.

Spomenuté centrum NATO pre spoluprácu v oblasti kybernetickej bezpečnosti je oddelenie aliancie so sídlom v Talline, ktoré sa zaoberá otázkami kybernetickej bezpečnosti krajín NATO.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NATO Organizácia Severoatlantickej zmluvy