Prevzatie firmy Activision Blizzard Microsoftom sa komplikuje, protimonopolný orgán sa odvolal voči rozhodnutiu súdu

Activision Blizzard
Foto: ilustračné, SITA/AP

Americká Federálna komisia pre obchod (FTC) sa odvoláva voči rozhodnutiu federálneho súdu, ktoré povoľuje technologickej spoločnosti Microsoft kúpiť hernú firmu Activision Blizzard.

Stredajšie podanie od FTC uvádza, že sa odvoláva na americký odvolací súd pre deviaty obvod so sídlom v San Franciscu.

Hospodárska súťaž

Protimonopolní úradníci v FTC sa usilujú zastaviť prevzatie spoločnosti Activision Blizzard, ktorá stojí za populárnou hernou sériou Call of Duty, za takmer 69 miliónov dolárov, pretože podľa nich poškodí hospodársku súťaž vo videohernom priemysle.

Okresná sudkyňa v San Franciscu Jacqueline Scott Corley však v utorok vo svojom rozhodnutí uviedla, že FTC nepreukázala pravdepodobnosť toho, že fúzia v tomto špecifickom odvetví môže podstatne ohroziť hospodársku súťaž, a odmietla ju zablokovať.

Microsoft sľúbil, že zaplatí Activision Blizzardu poplatok za zastavenie prevzatia vo výške tri miliardy dolárov, ak nebude môcť uzavrieť dohodu do utorka, čo bude 18 mesiacov od jej oznámenia. Obe spoločnosti tiež môžu súhlasiť s predĺžením tohto termínu.

Únia akvizíciu schválila

Kroky amerických regulátorov a súdu prišli po tom, ako Veľká Británia prevzatie zablokovala pre obavy z poškodenia konkurencie, ale Európska únia akvizíciu schválila.

Európska komisia uviedla, že ponuka Microsoftu na desaťročné bezplatné licenčné zmluvy znamená, že na trhu bude férová hospodárska súťaž.

V prípade, že sa spomenutú akvizíciu podarí sfinalizovať, stane sa najväčšou akvizíciu v histórii sektora videohier.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Activision BlizzardFTC Federálna komisia pre obchodMicrosoft