Slovak Telekom bude mať nového riaditeľa, doterajší šéf pôjde do Nemecka

Slovak Telekom
Multimediálny telekomunikačný operátor Slovak Telekom. Foto: ilustračné, SITA/Marián Peiger
Tento článok pre vás načítala AI.

Najväčší slovenský telekomunikačný operátor bude mať nového šéfa. Generálny riaditeľ spoločností Slovak Telekom a T-Mobile Czech Republic José Perdomo Lorenzo sa po piatich rokoch presúva na novú pozíciu priamo do centrály v Nemecku.

Od 1. januára budúceho roka bude z pozície Strategy Lead zastrešovať kompletnú stratégiu a transformáciu skupiny Deutsche Telekom, reportovať bude priamo jej CEO Timotheovi Höttgesovi. V existujúcej pozícii generálneho riaditeľa zostane José Perdomo Lorenzo do konca tohto roka.

Čakajú na výberové konanie

Nový generálny riaditeľ Slovak Telekom a T-Mobile Czech Republic vzíde z výberového konania. Informoval o tom hovorca spoločnosti Slovak Telekom Michal Korec.

José Perdomo Lorenzo nastúpil na pozíciu generálneho riaditeľa Slovak Telekomu k 1. októbru 2018. Do novej pozície si Josého vybral priamo generálny riaditeľ skupiny Deutsche Telekom Timotheus Höttges, ktorému bude Lorenzo priamo reportovať.

V rámci vedenia firemnej stratégie pomôže Deutsche Telekomu v digitálnej transformácii, zameria sa na získavanie nových príležitostí, smerovania trhu a technologické trendy.

Spolupráca s obchodnými divíziami

Spoločne s tímom bude José úzko spolupracovať so všetkými obchodnými divíziami, aby naplnil ciele skupiny na ceste stať sa globálnym telco lídrom.

Slovak Telekom je najväčší slovenský telekomunikačný operátor. Pod značkou Telekom poskytuje široké portfólio služieb pevnej i mobilnej siete jednotlivcom, domácnostiam i firemným zákazníkom.

Slovak Telekom je súčasťou nadnárodnej skupiny firiem Deutsche Telekom Group. Jej jediným akcionárom je spoločnosť Deutsche Telekom Europe B.V. so 100-percentným podielom akcií.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal KorecTimotheus Höttges
Firmy a inštitúcie Deutsche TelekomSlovak TelekomT-Mobile Czech Republic