Spoločnosť Slovak Telekom bude mať novú generálnu riaditeľku, zmeny zasiahnu aj T-Mobile Czech Republic

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Slovak Telekom
Foto: ilustračné, SITA/Marián Peiger.
Tento článok pre vás načítala AI.

Spoločnosť Slovak Telekom bude mať od 1. júna 2024 novú generálnu riaditeľku a podpredsedníčku predstavenstva Melindu Szabó. Zároveň prevezme tie isté pozície v spoločnosti T-Mobile Czech Republic.

Rozvoj investícií a digitalizácie

K obom tímom sa pripojí zo svojej súčasnej pozície Senior Vice President B2C Growth Europe v spoločnosti Deutsche Telekom a nahradí tak zastupujúceho generálneho riaditeľa Vladana Pekoviča. Ako informoval Slovak Telekom, Melinda Szabó sa v novej roli zameria na ďalší rozvoj investícií, digitalizácie, spokojnosti zákazníkov a trvalo udržateľný rozvoj.

Melinda Szabó uviedla, že vízia a ciele T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekomu sa nemenia, zameranie na zákazníkov ostáva. Má viac ako 25-ročné skúsenosti v telekomunikačnom biznise. Významnú časť profesionálnej kariéry strávila v Magyar Telekome, niekoľko rokov vo Vodafone a ďalších spoločnostiach.

Ďalšia zmena v manažmente

Slovak Telekom oznámil aj ďalšiu zmenu v manažmente. Súčasný riaditeľ mass market segmentu Mladen Mitič bude povýšený na pozíciu Senior Vice President B2C Growth Europe v Deutsche Telekome a stane sa nástupcom Melindy Szabó s očakávaným dátumom nástupu 1. júna 2024.

Výberový proces pre pozíciu riaditeľa mass market divízie stále prebieha a spoločnosť bude o ňom informovať neskôr. Počas svojho trojročného obdobia v Slovak Telekom bol Mladen Mitič aktívny pri dôležitých projektoch a kampaniach spoločnosti.

Najväčší telekomunikačný operátor

Slovak Telekom je najväčší slovenský telekomunikačný operátor. Pod značkou Telekom poskytuje služby pevnej a mobilnej siete, služby na optickej sieti sú k dispozícii pre viac ako 1 milión domácností.

Spoločnosť odštartovala prvú komerčnú prevádzku 5G siete v decembri 2020, aktuálne ňou pokrýva cez 52 % populácie. Je súčasťou nadnárodnej skupiny firiem Deutsche Telekom Group. Jej jediným akcionárom je spoločnosť Deutsche Telekom Europe B.V. so 100-percentným podielom akcií.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Deutsche TelekomMagyar TelekomSlovak TelekomT-Mobile Czech RepublicVodafone