Spoločnosti Slovak Telekom a T-Mobile ČR bude viesť Vladan Pekovič, zatiaľ len dočasne

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Slovak Telekom
Foto: ilustračné, SITA/Marián Peiger.
Tento článok pre vás načítala AI.

Spoločnosti Slovak Telekom a T-Mobile Czech Republic bude dočasne viesť ich súčasný riaditeľ technológií a sietí Vladan Pekovič. Na pozícii interim generálneho riaditeľa v oboch krajinách bude pôsobiť od 1. januára 2024 až do nástupu nového generálneho riaditeľa a nástupcu José Perdomo Lorenza.

Hovorca Slovak Telekomu Michal Korec o tom v stredu informoval s tým, že José Perdomo Lorenzo sa na konci roka presunie z pozície na čele T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom do novej role šéfa stratégie v skupine Deutsche Telekom. Od začiatku budúceho roka tam bude zodpovedať priamo generálnemu riaditeľovi Deutsche Telekomu Timovi Höttgesovi.

Pekovič sa k českému a slovenskému manažérskeho tímu pripojil v auguste 2021, súčasťou skupiny Deutsche Telekom je od roku 2009. Pred príchodom na Slovensko a do Česka zastával pozíciu generálneho riaditeľa v Telekom Romania. Okrem množstva nových povinností plánuje pokračovať naďalej v technologickej transformácií i digitalizácii s dôrazom na rozširovanie optických a 5G sietí.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Michal KorecTimotheus Höttges
Firmy a inštitúcie Deutsche TelekomSlovak Telekom