Správna rada Twitteru podporila prevzatie spoločnosti Elonom Muskom

SpaceX owner and Tesla CEO Elon Musk arrives on the red carpet for the Axel Springer media award, in Berlin, Germany, Tuesday, Dec. 1, 2020. ()
Elon Musk. Foto: archívne, Britta Pedersen/Pool via AP

Správna rada Twitteru jednomyseľne odporučila, aby akcionári schválili navrhovaný predaj spoločnosti za 44 miliárd dolárov miliardárovi a generálnemu riaditeľovi Tesly Elonovi Muskovi. Vyplýva to z utorkovej správy pre regulačný úrad.

Musk minulý týždeň zopakoval svoju túžbu napredovať s akvizíciou počas virtuálneho stretnutia so zamestnancami Twitteru, hoci akcie firmy, ktorá vlastní rovnomennú sociálnu sieť, zostávajú hlboko pod jeho ponukovou cenou, čo signalizuje značné pochybnosti, že sa tak stane.

Pred začiatkom obchodovania v utorok akcie spoločnosti stúpli o zhruba tri percentá na 39,98 dolára za kus, čo je výrazne menej ako 54,20 dolára za akciu, čo ponúkol Musk.

Akcie spoločnosti naposledy dosiahli túto úroveň 5. apríla, keď Muskovi ponúkli miesto v správnej rade predtým, ako on navrhol kúpu celého Twitteru. Ak by sa obchod uzavrel teraz, investori v spoločnosti by získali 15,22 dolára za každú akciu, ktorú vlastnia.

(1 EUR = 1,0517 USD)

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Elon Musk
Firmy a inštitúcie Twitter