Zisk materskej firmy Facebooku prekonal očakávania analytikov, počet užívateľov spoločnosti stúpol

Russia Meta FILE - Facebook's Meta logo sign is seen at the company headquarters in Menlo Park, Calif., on, Oct. 28, 2021. A Moscow court has banned Facebook and Instagram for what it deemed extremist activity in a case against Meta, the company which owns the services. The court on Monday fulfilled the prosecutors’ request to outlaw Meta Platforms Inc. and ban Facebook and Instagram for what they called “extremist activities.”
Foto: AP Photo/Tony Avelar, File

Materská firma Facebooku Meta Platforms ziskom a príjmami za prvý štvrťrok prekonala očakávania trhu. Spoločnosť uviedla, že počet používateľov Facebooku, ktorí sociálnu sieť navštevujú denne, v prvom kvartáli medziročne stúpol o štyri percentá na 2,04 miliardy.

Meta Platforms za január až marec vykázala zisk 5,71 miliardy dolárov čiže 2,20 dolára na akciu. Išlo o medziročný pokles o 19 percent z úrovne 7,47 miliardy dolárov čiže 2,72 dolára na akciu. Zisk za uplynulý kvartál však negatívne ovplyvnili náklady na reštrukturalizáciu.

Tržby firmy Meta za prvé tri mesiace tohto roka vzrástli o tri percentá na 28,65 miliardy dolárov. Analytici oslovení v prieskume FactSet v priemere očakávali, že zisk spoločnosti za prvý kvartál bude v sume 2,02 dolára na akciu pri tržbách 27,67 miliardy dolárov. V druhom štvrťroku Meta očakáva tržby v pásme 29,5 miliardy až 32 miliárd dolárov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FacebookFactSetMeta Platforms