Do Tatier vyrazia očkovacie tímy s vakcínou Janssen, primátor Mokoš adresoval výzvu neočkovaným

Jannsen
Vakcína Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson. Foto: ilustračné, SITA/AP

Mobilné očkovacie jednotky prídu za ľuďmi aj priamo do Tatier. Očkovanie jednodávkovou vakcínou Janssen od firmy Johnson & Johnson tam na sobotu pripravuje Prešovský samosprávny kraj v spolupráci s mestom Vysoké Tatry.

Očkovacie tímy budú k dispozícii v štyroch tatranských osadách, a to v Tatranskej Kotline, Tatranskej Lomnici, Starom Smokovci a vo Vyšných Hágoch.

Podarilo sa zabezpečiť priestory

Podľa primátora mesta Jána Mokoša sa mestu podarilo po rokovaniach s Prešovským krajom zabezpečiť priestory pre bezpečný a pohodlný priebeh očkovania.

„Vakcínou chránime nielen seba, ale aj svoje okolie. Len spoločne môžeme poraziť pandémiu, prispieť k tomu, aby sa život čo najskôr vrátil do normálu. Nebojte sa a prispejete k zdraviu svojho okolia a v neposlednom rade i návštevníkov nášho mesta, ktoré v aktuálnych dňoch zíva prázdnotou,“ vyzval všetkých nezaočkovaných primátor.

Z Tatranskej Kotliny do Vyšných Hágov

Očkovať sa bude od 9:00 do 10:00 v Dennom centre v Tatranskej Kotline, následne od 11:00 do 13:00 v Dennom centre v Tatranskej Lomnici.

Zdravotníci sa potom presunú do Vily Flóra v Starom Smokovci, kde budú podávať vakcínu od 14:00 do 15:00. Od 16:00 bude na hodinu otvorená pre očkovanie aj Základná škola vo Vyšných Hágoch.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Ján Mokoš
    Firmy a inštitúcie PSK Prešovský samosprávny kraj (VÚC)