Dolinková vyzýva na prihlásenie do výzvy z plánu obnovy, hľadá záujemcov na podporu vzniku ambulancií v nedostatkových regiónoch (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
TB ministerky zdravotníctva
Reprofoto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Ministerstvo zdravotníctva SR vyzýva záujemcov, aby sa prihlásili do aktuálne vyhlásenej výzvy z plánu obnovy na podporu vzniku ambulancií všeobecných lekárov a pediatrov v nedostatkových regiónoch.

Ako ďalej vo štvrtok na tlačovej besede uviedla ministerka Zuzana Dolinková, čas majú do 31. júla tohto roku alebo do vyčerpania alokovaných zdrojov vo výške viac ako 9 miliónov eur.

Jednoduchšie podmienky

„Ministerstvo zdravotníctva pri druhom kole výrazne zjednodušilo podmienky, rozšírilo okruh možných žiadateľov a navýšilo sumu, o ktorú možno žiadať. V závislosti od zaradenia regiónu je to od 60 do 80-tisíc eur,“ zdôraznila ministerka.

Výška príspevku sa teda odvíja od toho, nakoľko je región ohrozený nedostatkom ambulantných lekárov, v tých najrizikovejších môžu žiadatelia získať až 80-tisíc eur, v menej rizikových 70-tisíc eur a v najmenej 60-tisíc eur.

Výsledky prvej výzvy

Z prvej výzvy z plánu obnovy vzniklo v minulom roku 22 ambulancií, z toho 15 ambulancií všeobecných lekárov a 7 pediatrov. V rámci druhej výzvy bolo zatiaľ podaných 66 žiadostí, z nich úspešne splnilo podmienky 47 žiadostí.

Z toho 34 sú žiadosti všeobecných lekárov a 13 sú žiadosti pediatrov. U 22 žiadostí už bola podpísaná zmluva a ďalšie sú v procese. Dve z podaných žiadosti boli stiahnuté pred podpisom zmluvy.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ako doplnil podpredseda vlády pre Plán obnovy a odolnosti SR Peter Kmec, plán obnovy investuje do slovenského zdravotníctva 1,4 miliardy eur. Všetky zmeny v rámci predmetnej výzvy sú podľa neho odkonzultované s Európskou komisiou, odmietol taktiež strašenie opozície, že Slovensko môže o financie prísť.

„Všetko prebieha podľa plánu, Slovensko si plní podmienky, pokračujeme v napĺňaní plánu obnovy,“ uzavrel.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Peter KmecZuzana Dolinková
Firmy a inštitúcie Európska komisia (EK)MZ SR Ministerstvo zdravotníctva SR