Hlas s návrhom kategorizácie nemocníc nesúhlasí. Označil ho za vyslovene zlý, urobený od zeleného stola z Bratislavy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
NR SR: Rokovanie 78. schôdze
Peter Pellegrini a Richard Raši. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková

Opozičná strana HLAS – sociálna demokracia s návrhom kategorizácie nemocníc nesúhlasí. Označila ho za vyslovene zlý, urobený od zeleného stola z Bratislavy.

Ak sa tento návrh dostane do praxe, jeho výsledkom bude doslova likvidácia akútnej lôžkovej zdravotnej starostlivosti najmä v okrajových regiónoch Slovenska, ktoré už teraz zápasia s výrazným poklesom obyvateľov a vysokou nezamestnanosťou a už teraz ťažšie dostupnou zdravotnou starostlivosťou,” uviedol podpredseda strany a člen zdravotníckeho výboru NR SR Richard Raši.

Ten kritizuje napríklad zaradenie Košickej univerzitnej nemocnice do štvrtej namiesto najvyššej piatej kategórie. Táto druhá najväčšia nemocnica na Slovensku musí byť podľa neho spolu s košickým kardioústavom a onkologickým ústavom a detskou fakultnou nemocnicou zaradená medzi špičku, pretože komplex týchto nemocníc poskytuje rovnako kvalitnú a komplexnú starostlivosť ako Univerzitná nemocnica v Bratislave.

Za nesprávne považuje aj zaradenie univerzitnej nemocnice v Martine do kategórie tri, tá by podľa neho mala byť o kategóriu vyššie, rovnako ako Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Richard Raši
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaNR SR Národná rada Slovenskej republiky