Hygiena sa vyjadrila k najnovším prípadom COVID-19, počet nakazených môže narásť

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Koronavírus
Ilustračné foto: SITA/(AP Photo/Wilfredo Lee)

Aktualizované 7. augusta o 14:49

Slovensko eviduje za posledných 24 hodín 43 nových prípadov koronavírusu a ďalšie úmrtie súvisiace s ochorením COVID-19.

Viac o téme: Koronavírus

Najviac nakazených pribudlo v okrese Bratislava (12) a Prievidza (8). Tri prípady sa vyskytli aj v okrese Nové Mesto nad Váhom, Košiciach, Nových Zámkoch, dva v Senci, Dunajskej Strede a jeden nový prípad hlásia Bardejov, Galanta, Malacky, Partizánske, Púchov, Revúca, Šaľa, Trnava, Vranov nad Topľou a Žilina.

S koronavírusom sa vrátili aj dovolenkári

Podľa hovorkyne Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Bratislava (RÚVZ BA) Kataríny Nosálovej pribudlo za včera v Bratislavskom kraji 15 pozitívnych prípadov COVID-19. Je medzi nimi 9 mužov a 5 žien.

„V rámci epidemiologického šetrenia týchto osôb sme zistili, že ide o dve osoby, ktoré sa vrátili zo Srbska a jednu osobu z Ukrajiny. Medzi pozitívnymi osobami sú aj Slováci, ktorí sa vrátili z dovoleniek z Chorvátska, Španielska, Spojených arabských emirátov a Egypta,“ uviedla.
Podľa Nosálovej sú ďalšie osoby v epidemiologickej súvislosti s už pozitívnymi osobami, traja z infikovaných však nevedia, kde sa koronavírusom nakazili.

Ako informoval Marek Eliáš z komunikačného referátu Úradu verejného zdravotníctva SR, z potvrdených prípadov v okrese Prievidza sú dva importované zo zahraničia, pričom obe osoby rešpektovali aktuálne platné opatrenie úradu a prihlásili sa na regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ). Rovnako išlo o aktívne dohľadané kontakty už potvrdených prípadov ochorenia.

Infikovaní z okresu Nové Mesto nad Váhom sú úzke kontakty už potvrdených prípadov ochorenia v kontrolovanom ohnisku nákazy. RÚVZ so sídlom v Trenčíne aktívne pokračuje v epidemiologickom vyšetrovaní.

Testovanie suspektných osôb pokračuje

V prípade košického okresu sú dva prípady výsledkom dohľadania kontaktov pozitívnej osoby, v jednom prípade stále pokračuje epidemiologické vyšetrovanie. Rovnako RÚVZ so sídlom v Nových Zámkoch vedie v jednom prípade epidemiologické vyšetrovanie. V ostatných dvoch ide o import zo zahraničia, osoby sa po návrate na Slovensko prihlásili na RÚVZ.

Ako Eliáš dodal, regionálne úrady verejného zdravotníctva naďalej aktívne a dôsledne dohľadávajú úzke kontakty pozitívnych osôb, ktorým nariaďujú domácu izoláciu a zabezpečujú testovanie na ochorenie COVID-19. „Zároveň sa odber klinických vzoriek na ochorenie COVID-19 realizuje aj u suspektných osôb, repatriantov a ďalších indikovaných osôb – počet potvrdených prípadov môže preto ešte narásť,“ uzavrel.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Katarína NosálováMarek Eliáš
Firmy a inštitúcie RÚVZ BratislavaÚrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ)