KDH reaguje na reformu detských pohotovostí ministerky zdravotníctva, podľa nich nie je Dolinková dostatočne kvalifikovaná na vedenie rezortu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
NOÚ: Otvorenie nového endoskopického pracoviska
Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková. Foto: archívne, SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.

Niektoré regióny prídu o pevné body ambulantnej pohotovostnej služby (APS). KDH zdôrazňuje, že reforma detských pohotovostí by takto vyzerať nemala.

Kritizovanie ministerky

Hnutie kritizuje ministerku zdravotníctva Zuzanu Dolinkovú, že nemá dostatočné skúsenosti, aby viedla rezort. Uviedla to hovorkyňa KDH Lenka Halamová.

„Chceme aj v tejto súvislosti verejnosť informovať, že KDH sa viackrát snažilo kontaktovať priamo ministerku zdravotníctva a predostrieť jej naše konštruktívne návrhy na riešenie ambulantných pohotovostí. Žiaľ, po niekoľkých týždňoch neochoty prijať poslancov NR SR nám ministerka Dolinková oznámila, že sa s nami pre zaneprázdnenosť nestretne,“ reaguje poslanec KDH Peter Stachura.

Návrhy na riešenie

S racionalizáciou by sa podľa Stachuru dalo súhlasiť, ak bol vypracovaný koncept, ako sa má pohotovostná služba zreformovať a ďalej vymenúva návrhy na riešenie.

„Viackrát sme apelovali na to, že je potrebné vytvoriť triážnu telefónnu linku, že treba uvoľniť obmedzenia vykonávať túto službu len atestovaným lekárom istých odborností, že je potrebné zabezpečiť výjazdovú službu a pokrytie ambulancie na telefóne, že treba APS naviazať na regionálne nemocničné zariadenia, že treba dať v tejto veci viac kompetencií vyšším územným celkom,” uviedol Stachura.

Ignorovanie problému

KDH upozorňuje, že tento problém rezort zdravotníctva kompletne odignoroval.

„A teraz v hodine dvanástej začínajú rokovania? Považujeme doterajšie kroky ministerky zdravotníctva, ktorá je v úrade takmer pol roka za nedostatočné, bez záujmu o zlepšenie situácie v ťažko skúšanom rezorte a hlavne bez záujmu o potreby občanov Slovenska. Politickú zodpovednosť za to nesie aj predseda Hlasu, Peter Pellegrini, ktorý Dolinkovú nominoval,“ uzavrel poslanec František Majerský.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe František MajerskýLenka HalamováPeter PellegriniZuzana Dolinková
Firmy a inštitúcie APS Ambulantná pohotovostná službaHlas-SDKDH Kresťanskodemokratické hnutieMZ Ministerstvo zdravotníctva SR