Košická nemocnica stihla za prvý polrok zaočkovať viac ako 20-tisíc ľudí, pôrodnica zažila baby boom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Očkovanie, koronavírus,
V nemocnici Košice – Šaca podali za prvý polrok tohto roka takmer 22-tisíc očkovacích dávok. Foto: SITA/AP

V nemocnici Košice – Šaca podali za prvý polrok tohto roka takmer 22-tisíc očkovacích dávok a odobrali viac ako 23-vzoriek na zistenie prítomnosti ochorenia COVID-19. Informovala o tom nemocnica Košice – Šaca.

Nemocnica na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva SR vstupovala do nového roka ako subjekt hospodárskej mobilizácie, ktoré umožňovalo vykonávať iba neodkladnú zdravotnú starostlivosť.

Zlepšená spolupráca v rámci regiónu

„Počas druhej vlny pandémie sme nastavili jasné procesy starostlivosti o pacienta s ochorením COVID-19. Vyriešila sa reprofilizácia lôžok pre pacientov s ochorením COVID-19 a v podobnej štruktúre sme pripravení reprofilizovať aj v prípadnej tretej vlny epidémie,“ hodnotí uplynulý polrok riaditeľ Nemocnice Košice – Šaca Pavol Rusnák.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Zaťažkávacie skúšky majú napriek svojej náročnosti aj svoje pozitívne stránky. „Výrazne sa zlepšila spolupráca s ostatnými zdravotníckymi zariadeniami z nášho regiónu, s ktorými sme na dennej báze komunikovali preklady pacientov,“ uviedol riaditeľ.

Nový urgentný príjem

S minimálnym časovým sklzom pokračujú v nemocnici práce na výstavbe nového urgentného príjmu. Jeho otvorenie je predpokladané v apríli 2022.

„V súvislosti s otvorením urgentného príjmu vytvárame tím lekárov, ktorí budú kmeňovými zamestnancami tohto pracoviska, nakoľko v rámci pripravovanej stratifikácie nemocníc navrhovanej Ministerstvom zdravotníctva SR očakávame nárast počtu pacientov ošetrovaných na urgentnom príjme,“ približuje plány na najbližšie obdobie Rusnák.

Viac pôrodov

Za prvých šesť mesiacov bolo v zdravotníckom zariadení hospitalizovaných 7 628 pacientov a vykonaných 4 826 operačných výkonov. Covidové obdobie však štatistiky neovplyvnilo iba negatívne.

Život ide ďalej aj napriek nepríjemným okolnostiam a nezastavil sa ani na Gynekologicko-pôrodnickej klinike, kde mamičky v prvom polroku priviedli na svet 1 030 bábätiek, čo je o 138 viac ako v rovnakom období minulého roka.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Pavol Rusnák
Firmy a inštitúcie Ministerstvo zahraničných vecí SRNemocnica Košice - Šaca