Lekári v Trnave sa do online objednávania pacientov zatiaľ nehrnú

Počítač
Foto: Thinkstock.com
Vedúca odboru zdravotníctva Trnavského samosprávneho kraja Lucia Šmidovičová hovorí, že ide o novinku, ktorá chce čas

Zatiaľ len minimum lekárov z Trnavského kraja sa zapojilo do systému online objednávania pacientov, ktorý majú k dispozícii od 1. júna. V Trnave sa od prvého dňa zapojilo deväť lekárov, v ďalších mestách ešte menej.

Trnavský samosprávny kraj lekárom ponúkol školenie na používanie online systému, uhrádza aj náklady, ktoré sú so službou spojené.

„Pri školeniach sme registrovali záujem lekárov o tento systém. V oblasti zdravotníctva v našom regióne ide o novinku a počítame s tým, že zapojenie sa väčšieho počtu poskytovateľov zdravotnej starostlivosti si bude vyžadovať istý čas. Preto aj touto cestou chcem apelovať na lekárov, aby sa zapojili do systému a uľahčili život pacientom a v konečnom dôsledku aj sebe,“ povedala Lucia Šmidovičová, vedúca odboru zdravotníctva Trnavského samosprávneho kraja.

Pacienti si vytvárajú vlastný poradovník

Lekári potrebujú pre spustenie systému len technické zariadenie s prístupom na internet. Pacienti si z pohodlia domova môžu cez www.objednatvysetrenie.sk vyhľadať lekára, druh potrebného vyšetrenia a voľné termíny. Podmienkou však je, že lekár musí byť v systéme zaregistrovaný.

V Trnave sa zapojili predovšetkým ambulancie pre deti a dorast.

Lekárom v Mestskej poliklinike v Trnave v minulosti vybavenie objednávacím systémom ponúkla trnavská radnica, tí ho ale odmietli. V súčasnosti sa pacienti zhromažďujú pred poliklinikou skoro ráno a vytvárajú si vlastné poradovníky. Každý prichádzajúci oznámi, ku ktorému lekárovi ide. Čakajúci mu vzápätí oznámia jeho poradie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom