Ministerstvo porovná platy zdravotníkov v Európe, chce byť konkurencieschopné na trhu práce

Peniaze, zdravotníctvo, lekár
Revízia výdavkov na zdravotníctvo v roku 2019 identifikovala celkovo 50 opatrení, z toho 26 úsporných opatrení malo od 1. januára 2020 do 30. júna 2021 potenciál ušetriť spolu až 248 miliónov eur. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Ministerstvo zdravotníctva SR na štvrtkovom zasadnutí Vlády SR dostalo za úlohu vypracovať v blízkom čase analýzu, ktorá bude porovnávať platové podmienky v jednotlivých krajinách Európy, a tiež v susedných štátoch.

Informoval o tom na tlačovej konferencii po rokovaní s členmi vlády minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Cieľom analýzy je nastaviť podmienky lekárov, sestier a ďalšieho zdravotníckeho personálu tak, aby bolo Slovensko konkurencieschopné na trhu práce.

Musím vedieť reálne platy aj v krajinách európskej dvadsaťsedmičky, takisto aj u našich susedov, aby sme boli konkurencieschopní. Samozrejme, budeme sa baviť o tom, aké sú základné platy, ale aj o tom, aký je podiel služieb a podobne, aby sme vedeli porovnávať porovnávateľné,” uviedol Lengvarský.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimír Lengvarský