Národný ústav v Hágoch má nového riaditeľa, šéfom tu bol už aj v minulosti

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
VYŠNÉ HÁGY: Rekonštrukcia v národnom ústave
Vstupná brána do areálu Národného ústavu tuberkulózy, pľúcnych chorôb a hrudníkovej chirurgie vo Vyšných Hágoch. Vyšné Hágy, 6. novembra 2023. Foto: SITA/Mária Frisová.
Tento článok pre vás načítala AI.

Národný ústav tuberkulózy, pľúcnych chorôb a hrudníkovej chirurgie (NÚTPCHaHCH) vo Vyšných Hágoch má nového riaditeľa. Doterajšieho riaditeľa Jozefa Poráča nahradil Slavko Rodák.

Do tejto funkcie ho po odvolaní Poráča vymenovala ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková na dobu určitú, teda do obsadenia miesta úspešným uchádzačom z výberového konania, najdlhšie na šesť mesiacov. Informoval o tom rezort na svojej internetovej stránke.

Slavko Rodák je absolventom Ekonomickej univerzity Bratislava. Riaditeľom NÚTPCHaHCH bol aj v minulosti, od júna 2022 do februára 2023. Ako ďalej informovalo ministerstvo, v zdravotníctve sa pohybuje od roku 2009. Pôsobil tiež v popradskej nemocnici, kde bol v rokoch 2011 až 2015 aj členom predstavenstva. V období rokov 2018 až 2022 bol riaditeľom a členom predstavenstva nemocnice vo Svidníku.

Pôvodná Liečebňa tuberkulózy a respiračných chorôb vo Vyšných Hágoch bola zriadená v roku 1960. Súčasný štatút Národného ústavu tuberkulózy, pľúcnych chorôb a hrudníkovej chirurgie dostalo zariadenie v roku 2007. Ide o najvyššie položenú nemocnicu na Slovensku, nachádza sa v nadmorskej výške 1 124 metrov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jozef PoráčSlavko RodákZuzana Dolinková
Firmy a inštitúcie Národný ústav tuberkulózyPľúcnych chorôb a hrudníkovej chirurgie Vyšné Hágy