Nemocnica Bory podala žiadosť o zazmluvnenie všetkým zdravotným poisťovniam, dve sú už isté a s jednou stále rokuje

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
ZDRAVOTNÍCTVO: Prehliadka Nemocnice Bory
Vstup do Nemocnice Bory v Bratislave počas prehliadky pri príležitosti tlačovej konferencie na tému: Kolaudačné rozhodnutie, medicínske špecializácie, stavebný a personálny update, predstavenie zdravotníkov zo zahraničia a prvý deň otvorených dverí pre verejnosť. Bratislava, 25. november 2022. Foto: SITA/Branislav Bibel

Nemocnica Bory v stredu 15. februára podala oficiálnu žiadosť o zazmluvnenie všetkým trom zdravotným poisťovniam na Slovensku. Ako v tlačovej správe uviedol PR špecialista spoločnosti Svet zdravia Stanislav Čačko, so súkromnými poisťovňami Dôvera a Union je vedenie Nemocnice Bory už prakticky dohodnuté, so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou stále rokuje.

Ošetrenie všetkých pacientov

Veríme, že do otvorenia nemocnice, ktoré plánujeme v priebehu marca, budeme mať uzatvorené zmluvy so všetkými poisťovňami a budeme tak môcť ošetriť všetkých pacientov,“ uviedol Čačko.

Nemocnica Bory má ambíciu poskytovať plánovanú i akútnu zdravotnú starostlivosť, ktorá bude plne hradená z verejného zdravotného poistenia, pre všetkých pacientov. Prvých pacientov privíta Nemocnica Bory už v marci tohto roka. V rámci predregistrácie prejavilo o služby novej nemocnice záujem takmer 90-tisíc pacientov.

Prevádzku spustí v marci

Svoju prevádzku začne Nemocnica Bory spúšťať počas marca. Medzi prvými otvorí nemocničné ambulancie a rádiologické oddelenie. Nasledovať bude jednodňová chirurgia. V máji to budú už prvé operácie, začiatkom leta uvedie do prevádzky pôrodnicu s neonatológiou.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Dôvera zdravotná poisťovňaNemocnica BoryNemocnica Svet zdravia Bratislava-BoryUnion poisťovňaVšZP Všeobecná zdravotná poisťovňa