Nemocnica Bory stále čaká na zmluvu od Všeobecnej zdravotnej poisťovne, vníma to len ako politické rozhodnutie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
ZDRAVOTNÍCTVO: Prehliadka Nemocnice Bory
Vstup do Nemocnice Bory v Bratislave počas prehliadky pri príležitosti tlačovej konferencie na tému: Kolaudačné rozhodnutie, medicínske špecializácie, stavebný a personálny update, predstavenie zdravotníkov zo zahraničia a prvý deň otvorených dverí pre verejnosť. Bratislava, 25. november 2022. Foto: SITA/Branislav Bibel

Nemocnica Bory stále čaká na definitívne stanovisko Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) k žiadosti o jej zazmluvnenie. Ako v tlačovej správe uviedol marketingový špecialista sietí ProCare a Svet zdravia Stanislav Čačko, nemocnica splnila všetky požiadavky štátnej zdravotnej poisťovne.

Podľa nášho názoru ide v tomto prípade už iba o politické, nie odborné rozhodnutie. Veríme, že nakoniec zvíťazí zdravý rozum a poistenci VšZP budú mať k zdravotnej starostlivosti rovnaký prístup ako tí zo súkromných poisťovní,“ uviedol.

Nemocnica Bory požiadala o zazmluvnenie všetky tri zdravotné poisťovne 15. februára tohto roka. Na začiatku marca uzavrela zmluvy na prvý balík ambulantnej starostlivosti s poisťovňami Dôvera a Union. Do dnešného dňa sa do nemocnice predregistrovalo 100-tisíc pacientov, z nich 40 percent tvoria poistenci VŠZP.

Nemocnica Bory sa oficiálne otvára 30. marca tohto roka. Ako prvé uvedie do prevádzky špecializované nemocničné ambulancie. Okrem nich koncom marca otvorí aj rádiologické oddelenie a pracovisko radiačnej onkológie. Nasledovať bude jednodňová zdravotná starostlivosť. V máji pribudnú prvé hospitalizácie v lôžkovej časti nemocnice, začiatkom júna bude otvorená pôrodnica s neonatológiou. Od 30. marca bude dostupné aj call centrum a webový formulár, ktorý bude slúžiť na objednávanie pacientov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Dôvera zdravotná poisťovňaNemocnica BoryNemocnica Svet zdravia Bratislava-BoryProCareUnion zdravotná poisťovňaVšZP Všeobecná zdravotná poisťovňa