Nemocnica Košice - Šaca eviduje trend klesajúceho počtu hospitalizovaných covidových pacientov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nemocnica Košice Šaca

Trend klesajúceho počtu hospitalizovaných pacientov s diagnózou COVID-19 v nemocnici Košice – Šaca naďalej pokračuje. Predpokladá sa, že ide o prechodné zlepšenie situácie pred očakávaným nárastom prípadov súvisiacich s mutáciou omikron. Všetky zavedené epidemické opatrenia preto zostávajú v platnosti. Informovala o tom hovorkyňa skupiny AGEL SK Martina Pavliková.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

„V tejto chvíli poskytujeme zdravotnú starostlivosť deviatim COVID-19 pozitívnym pacientom, pričom ani jeden z nich si aktuálne nevyžaduje podporu umelej pľúcnej ventilácie alebo high-flow. Štyria pacienti sú zaočkovaní, pričom dvaja z nich aj posilňujúcou treťou dávkou,“ uviedol riaditeľ Nemocnice AGEL Košice – Šaca Pavol Rusnák, podľa ktorého sa začína napĺňať predpokladaný scenár nárastu pacientov s nepľúcnou formou ochorenia.

„Obaja plne zaočkovaní pozitívni pacienti sú hospitalizovaní z dôvodu iných diagnóz. Dá sa predpokladať, že rovnako ako v iných krajinách aj u nás mutácia omikron zaplní nemocničné lôžka pacientmi, ktorí zdravotnú starostlivosť nebudú potrebovať primárne kvôli koronavírusu, avšak ich počet bude vysoký,“ dodal Rusnák. V tejto súvislosti pripomenul, že najúčinnejšiu ochranu voči ochoreniu poskytuje očkovanie.

Aj z tohto dôvodu Vakcinačné centrum Nemocnice AGEL Košice – Šaca s účinnosťou od 10. januára rozšírilo kapacity očkovacích dní. V priebehu mesiaca január majú záujemcovia možnosť využiť na očkovanie štyri dni v týždni – v pondelky, utorky, štvrtky a piatky v čase od 7:00 do 14:30 v priestoroch Polikliniky na VA U. S. Steel Košice. Očkovať budú vakcínou Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Martina PavlikováPavol Rusnák
Firmy a inštitúcie Nemocnica Košice - ŠacaPfizer