Nemocnica Košice – Šaca nemá žiadneho pacienta na umelej pľúcnej ventilácii, predpokladajú pokles hospitalizovaných

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nemocnica Košice Šaca
Nemocnica Košice - Šaca. Foto: SITA

Počet pacientov s diagnózou COVID-19 v nemocnici Košice – Šaca zostáva bez výrazných zmien. Potvrdzuje sa nárast prípadov mutácie omikron. Informovala o tom hovorkyňa skupiny Agel Martina Pavliková.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

„Aktuálne poskytujeme zdravotnú starostlivosť deviatim na koronavírus pozitívnym pacientom, pričom ani jeden z nich si nevyžaduje podporu umelej pľúcnej ventilácie. Jeden pacient je umiestnený na Oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny, dvaja sú napojení na high-flow, zvyšným je poskytovaná kyslíková liečba. Z deviatich pacientov sú dvaja zaočkovaní, prevláda variant omikron,“ uviedol riaditeľ nemocnice Košice – Šaca Pavol Rusnák.

Predpokladajú pokles hospitalizovaných

Podľa dostupných dát a skúseností z okolitých krajín zdravotníci predpokladajú, že počet hospitalizovaných na oddeleniach s intenzívnou starostlivosťou bude klesať.

Očakávaný je nárast počtu pozitívnych pacientov s inými diagnózami, ktorý bude predstavovať veľkú záťaž pre pracoviská urgentného príjmu.

Nemocnica očkuje štyri dni v týždni

Záujemcovia o očkovanie majú ešte v mesiaci január možnosť využiť rozšírené kapacity Vakcinačného centra nemocnice, ktoré očkuje štyri dni v týždni. Očkujú látkou Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech v pondelky, utorky, štvrtky a piatky, v čase od 7:00 do 14:30 v priestoroch Polikliniky na VA U. S. Steel Košice.

Vzhľadom na epidemickú situáciu zdravotnícke zariadenie žiada pacientov, návštevníkov a sprevádzajúce osoby vstupujúce do objektov nemocnice, aby sa riadili informáciami zverejnenými na oficiálnych informačných kanáloch nemocnice a rešpektovali pokyny službukonajúceho personálu.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Martina PavlikováPavol Rusnák
Firmy a inštitúcie Nemocnica Košice - ŠacaPfizer