Nemocnica Košice-Šaca vyhlásila zákaz návštev, ale na niektoré osoby sa nevzťahuje

Nemocnica Košice - Šaca
Areál nemocnice Košice - Šaca. Foto: www.facebook.com

V Nemocnici Košice-Šaca platí od pondelka 16. augusta zákaz návštev pacientov. Rozhodnutie súvisí s novým COVID automatom, ktorý je v platnosti od 16. augusta.

Ten hovorí, že poskytovatelia zdravotnej starostlivosti, ktorí poskytujú ústavnú zdravotnú starostlivosť v územných obvodoch okresov v stupni Monitoring, v stupni Ostražitosť alebo v 1., 2., alebo 3. stupni ohrozenia podľa Alert systému pre monitorovanie vývoja epidémie a prijímanie opatrení proti SARS-CoV-2, sú povinní zabezpečiť zákaz návštev a jeho dodržiavanie na všetkých lôžkových oddeleniach zariadenia. Informovala o tom hovorkyňa skupiny AGEL SK Martina Pavliková.

Kňazi majú výnimku

Obmedzenie sa nevzťahuje na návštevy kňazov za účelom podávania sviatosti pomazania ťažko chorým a umierajúcim a u osôb, ktorým je poskytovaná paliatívna starostlivosť, sú ťažko choré alebo umierajúce.

Viac o téme: Koronavírus

Výnimka tiež platí pre kompletne zaočkovaných, pre osoby, ktoré prekonali ochorenie COVID-19 za ostatných 180 dní a pre osoby s negatívnym výsledkom testovania na ochorenie COVID-19 RT PCR alebo LAMP testom nie starším ako 72 hodín, alebo Ag testom nie starším ako 24 hodín od odberu.

Povinnosť preukazovať sa negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19 sa nevzťahuje na osobu do 12 rokov veku.

Preukázať sa treba dokladom

Pred vstupom na oddelenie sú prichádzajúce návštevy povinné predložiť doklad, ktorý preukazuje niektorú z vyššie uvedených skutočností.

„Návštevné hodiny sú denne v čase od 14:00 – 16:00 v rozsahu maximálne 30 minút, pacienti majú povolenú jednu návštevu najviac dvomi osobami. Návšteva je povinná mať prekryté dýchacie cesty rúškom/respirátorom, vykonať hygienickú dezinfekciu rúk pri príchode a odchode, použiť požadované osobné ochranné pomôcky v závislosti od stavu pacienta a charakteru oddelenia. Návšteva sa zdržiava pri konkrétnej osobe, pre ktorú bola návšteva povolená, a minimalizuje svoj pohyb na oddelení a v nemocnici,“ uviedol riaditeľ Nemocnice Košice-Šaca Pavol Rusnák, ktorý dodal, že v prípade mobilných pacientov sú preferované návštevy v spoločných interiérových priestoroch mimo oddelenia, za priaznivého počasia v exteriéri – v nemocničnom parku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martina PavlikováPavol Rusnák
Firmy a inštitúcie Nemocnica Košice - Šaca