Nemocnica Považská Bystrica už má oddelenie pre COVID-19 a stará sa už o 16 pacientov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nemocnica Považská Bystrica
Foto: nemocnicapb.sk

Nemocnica s poliklinikou (NsP) v Považskej Bystrici má od pondelka samostatné oddelenie pre pacientov s ochorením COVID-19. Ako nemocnica informovala na sociálnej sieti, oddelenie vzniklo reprofilizáciou bývalého pľúcneho oddelenia.

Podľa pôvodného reprofilizačného plánu bolo vytvorenie samostatného oddelenia v poradí až treťou fázou, ale krízový štáb s ohľadom na bezpečnosť pacientov a zamestnancov k nemu pristúpil už teraz.

„Aktuálne je v nemocnici hospitalizovaných šestnásť pacientov s potvrdeným koronavírusom. Na novovzniknutom COVID oddelení je k dispozícii celkovo 28 lôžok, z toho 27 je kyslíkových, a tak tu v prípade potreby vedia pacientovi poskytnúť aj oxygenoterapiu,“ informovala nemocnica.

Na COVID oddelenie bol vyčlenený stredný a nižší zdravotný personál. „Starostlivosť zabezpečuje vedúci lekár tohto oddelenia, pričom vizitu a štandardnú starostlivosť zabezpečujú lekári interného oddelenia, služby a víkendy sú rovnomerne rozdelené medzi lekárov ostatných oddelení,“ doplnila nemocnica.

Viac o téme: Koronavírus

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať