Nemocnica v Krompachoch bude mať nový digitálny röntgen a CT prístroj

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nemocnica Krompachy
Foto: ilustračné, AGEL SK

Nemocnica v Krompachoch bude mať nový digitálny röntgen. Začína preto s rekonštrukciou priestorov na rádiodiagnostickom pracovisku. Pre agentúru SITA to uviedol riaditeľ nemocnice Miroslav Kraus.

Nové priestory potom umožnia inštaláciu digitálneho röntgenového prístroja, ktorý nemocnica kúpila z eurofondov. Cena za prístroj je 128-tisíc eur. RTG oddelenie zrekonštruujú z vlastných zdrojov v sume 82 015,81 eura.

Stavebné práce odhadujú na dva mesiace

Pred rekonštrukcie stavebnou firmou začala nemocnica vo vlastnej réžii s búracími prácami v priestoroch röntgenového pracoviska v pavilóne C.

„Stavebné práce by mali trvať približne dva mesiace. Nový digitálny röntgen veľmi oceňujeme, nakoľko bude vďaka nemu vyšetrenie komfortnejšie nielen pre pacientov, ale aj pre náš zdravotnícky personál,“ priblížil riaditeľ Kraus s tým, že rekonštrukčné práce pacientov nemocnice neovplyvnia. RTG vyšetrenia momentálne vykonávajú pri chirurgickom oddelení, ktoré je plne digitalizované.

Okrem finančných prostriedkov na nový röntgen získala nemocnica z eurofondov aj peniaze na nový CT prístroj za 309 333 eur. Za rekonštrukciu priestorov pre nový CT prístroj zaplatí nemocnica 20-tisíc z eurofondov. CT prístroj bude slúžiť pre potreby gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia (GPO).

Z eurofondov nemocnica zmodernizuje aj pracoviská akútnej zdravotnej starostlivosti gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia za približne 1 766 025,08 eura.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Miroslav Kraus
Firmy a inštitúcie Nemocnica Krompachy