Neurológ Matej Škorvánek získal Cenu za vedu a techniku

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
3.jpg
Matej Škorvánek | Foto: LF UPJŠ Košice

Ocenenie za výskum prejavov Parkinsonovej choroby mu odovzdala ministerka školstva Martina Lubyová

Neurológ Matej Škorvánek získal 8. novembra 2018 v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku Cenu za vedu a techniku.

Informovala o tom Univerzita P. J. Šafárika vo svojej tlačovej správe.

Škorvánek cenu získal v kategórii Osobnosť vedy a techniky do 35 rokov z rúk ministerky školstva, vedy, výskumu a športu Martiny Lubyovej za výskum v oblasti nemotorických a prodromálnych prejavov Parkinsonovej choroby.

Škorvánek: Veda na svetovej úrovni sa dá robiť aj na Slovensku

„Napriek skepticizmu, ktorý často zaznieva smerom ku kvalite vedy na Slovensku si myslím, že sa u nás dá robiť krásna veda na svetovej úrovni, čoho dôkazom sú aj mnohí ocenení počas ceremoniálu,“ uviedol Škorvánek.

Podľa neho je potrebné pracovať v prostredí, ktoré mladému človeku umožní rozvíjať sa, tú možnosť mal na Neurologickej klinike Lekárskej fakulty UPJŠ a UNLP Košice.

„V klinickej medicíne môže človek pri úspešnej liečbe alebo správnej diagnostike zažiť menšie alebo väčšie úspechy prakticky každý deň, nečaká za to mimoriadnu chválu alebo ocenenia, pocit zo zmysluplnosti odvedenej práce pre dobrú vec je často úplne postačujúci,“ doplnil ocenený neurológ.

Skončil sa Týždeň vedy a techniky 2018

Galavečer spojený s odovzdávaním Cien za vedu a techniku bol vyvrcholením Týždňa vedy a techniky 2018, ktorého organizátorom je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR a Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti.

Slávnosti sa zúčastnili viacerí významní reprezentanti štátneho sektora, sektora vysokých škôl, predstavitelia súkromného sektora pôsobiacich vo výskume a vývoji, predstavitelia klubov, zväzov a združení.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie LF UPJŠ Lekárska fakulta Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach