Nové ambulancie záchrannej zdravotnej služby už fungujú v Považskej Bystrici a Myjave

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Sanitka
Foto: ilustračné, SITA/Dušan Hein

Dve z troch nemocníc v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) boli úspešné vo výberovom konaní na prevádzkovanie ambulancií záchrannej zdravotnej služby. Informoval o tom Ľubomír Bobák z tlačového oddelenia Úradu TSK.

Stanicu rýchlej lekárskej pomoci (RLP) už prevádzkujú v Považskej Bystrici a Myjave. Ambulancia rýchlej zdravotnej pomoci (RZP) v Považskej Bystrici začne so svojou činnosťou v apríli.

Záchranky chceli všetky nemocnice kraja

Do výberového konania vyhláseného Úradom pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou sa prihlásili všetky tri župné nemocnice a predložili žiadosti o vydanie povolenia na prevádzkovanie ambulancií záchrannej zdravotnej služby.

Podľa Bobáka bolo celkovo podaných šesť žiadostí, pričom každá nemocnica sa uchádzala o sídlo RLP aj sídlo RZP.

Na základe výsledkov výberového konania boli úspešnými uchádzačmi Nemocnica s poliklinikou (NsP) Považská Bystrica a NsP Myjava,“ uviedla vedúca odboru zdravotníctva a sociálnej pomoci Úradu TSK Elena Štefíková. Považskobystrická nemocnica získala povolenie na prevádzkovanie dvoch ambulancií záchrannej zdravotnej služby.

V Považskej Bystrici začne záchranka prevádzku 27. apríla

Ambulancia RLP v Považskej Bystrici začala svoju činnosť 9. decembra. Riaditeľ nemocnice Igor Steiner potvrdil, že tím novozriadenej ambulancie RLP vykoná denne približne 10 výjazdov.

O dva dni neskôr sprevádzkovali myjavskú ambulanciu RLP, ktorá ku koncu roka mala na konte viac ako 30 výjazdov, pričom podľa vedenia nemocnice je pomer denných a nočných výjazdov približne rovnaký.

Ako posledná z trojice ambulancií záchrannej zdravotnej služby začne svoju činnosť považskobystrická ambulancia RZP, ktorá má určený dátum začiatku prevádzkovania na 27. apríla.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Elena ŠtefíkováIgor Steiner
Firmy a inštitúcie Nemocnica MyjavaNemocnica Považská BystricaTSK Trenčiansky samosprávny kraj (VÚC)